Televize Barrandov chystá investigativní pořad, připraví ho Radek John

radek-john-167Dlouholetý publicista, scénárista, spisovatel a posléze i kontroverzní politik Radek John se vrací mezi novináře. V televizi Barrandov bude řídit vznik nové investigativní relace, která by se měla podobat pořadu Na vlastní oči, jež po třech letech obnovila televize Nova. Vedení TV Barrandov zatím neupřesnilo název ani termín uvedení nového pořadu.

Radek John se vrací mezi novináře poněkud zvláštním způsobem. Původně měl zamířit do týdeníku Týden, který patří – stejně jako televize Barrandov – do portfolia mediálního magnáta Jaromíra Soukupa. Poté, co v týdnu začali redaktoři Týdne na protest podávat výpovědi, šéfredaktor Týdne otočil a uvedl, že Johnův nástup se Týdne netýká. Bude jen externím konzultantem televize Barrandov a bude mít pod sebou nový investigativní pořad. Zároveň si ale Radek John ponechá i mandát poslance. Konflikt zájmů v tom nevidí.

Když se ale soustředíme na samotný fakt, že televize Barrandov připravuje vlastní investigativní pořad, může to být pozitivní zjištění. Kdyby budoucí investigativce ovšem neřídil aktivní politik.  Investigativní žurnalistika v televizi byla až donedávna doménou České televize. Nova svůj pořad Na vlastní oči zrušila v roce 2009 a obnovila ho až letos. Zatím se v něm ale neobjevují žádné politicky citlivější kauzy. Jedinou výjimkou byla regionální kauza Semilasso v Brně a kontroverzní hospodaření v pražském Dopravním podniku.

Vedení televize Barrandov zatím neupřesnilo název, ani termín uvedení nové investigativní relace. Vzhledem k osobě aktivního politika Radka Johna, který si v politických kruzích nezískal příliš dobrou pověst, ale nelze předpokládat, že by se nový pořad soustředil na citlivější společenské kauzy.

Autor článku:

Komentáře (5)

 1. jx2

  O Radka Johna od jeho vstupu do politiky opravdu, ale opravdu nemám zájem. Bude-li v Týdnu – nebudu to číst, bude-li v Tv Barrandov nebudu se dívat. Tomuto člověku již nevěřím vůbec nic. Ať někam zaleze a dá pokoj.

 2. Barka

  No tak bude mít John svůj pořad. Lidi o to budou mít zájem , protože budou
  zvědaví, co předvede a do čeho se pustí. Zapnou knoflík u TV a za pár
  desítek minut nebudou vědět , že John existuje. Koneckonců na TV Barrandov
  ani nic jiného , než tyhle šunty nečekám.

  1. Ivo Rottenberg

   Škoda, že obsazují pozici na muxu:-)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .