Televize Z1 zakódovala svůj signál na satelitu, ČT zpravodajství

radiotv-archiv33AKTUALIZACE – Zpravodajská televize Z1 v pátek ve 12.00 hodin zakódovala svůj satelitní signál. Sledovat ji mohou jen majitelé přístupových karet pro platformu CS Link. Kódování bude probíhat v době konání Letních olympijských her 2008 v Pekingu, a televizi nebude vůbec možné sledovat v zahraničí. K podobnému kroku přistoupila i ČT, která sice signál ČT24 přímo nekóduje, ale obrázky z olympiády diváci stejně neuvidí.

Zpravodajská televize Z1 požádala svého providera satelitního šíření signálu o kódování vysílání v době konání Letních olympijských her 2008 v Pekingu. Televize tak postupuje na základě pravidel, jež umožňují vysílat záběry této sportovní události pouze na území České republiky,“ informovala redakci RadioTV v tiskové zprávě vedoucí PR televize Ivana Dubášová. Diváky zpravodajské televize Z1, kteří signál stanice přijímají prostřednictvím satelitu a nemají dekódovací kartu, čeká blokování vysílání po celou dobu olympiády. Program bude volně přístupné jen v pozemním digitálním vysílání DVB-T.

Pečlivě jsme zvažovali, zda nabídnout našim divákům záběry z olympiády nebo je o ně ochudit. V zájmu většiny diváků jsme se rozhodli této události věnovat a informace jim přinášet. Práva na záběry z olympiády máme zakoupena jako sublicenci od České televize a jsou určena výhradně pro území naší republiky. Jinak než blokováním vysílání to nelze technicky zajistit. Uživatelům satelitu, kteří nemají přístupové karty na CS link tak bude naše vysílání, v době konání LOH v Pekingu zašifrováno,“ vysvětluje Vít Novotný, výrobně-technický ředitel Z1.

Kódování satelitního vysílání Z1 začalo dnes v pátek 8. 8. po 12. hodině a skončí v pondělí 25. 8. o půlnoci. Omezeno bude také sledování streamového vysílání na internetových stránkách Z1, které bude přístupné pouze z českých IP adres.

AKTUALIZACE: K podobnému kroku přistoupila v rámci olympijskeho zpravodajství i Česká televize, která sice signál ČT24 na satelitu přímo nekóduje, ale obrázky z olympiády diváci stejně neuvidí, jelikož je překrývá textová informace a slyšet je pouze zvuk.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .