Francouzská TF1 žaluje YouTube a požaduje 100 miliónů eur

radiotv-archiv7Další žabola vůči YouTube. Mediální skupina TF1 žaluje platformu YouTube pro tolerování pirátství a poskytování prostoru různým pirátským kopiím jejích televizních pořadů. Požaduje od YouTube pokutu 100 miliónů eur. Skupina TF1 provozuje kromě stejnojmenné televize i francouzský Eurosport, kanál LCI, TF6, Odyssée a další. Podle francouzského deníku Les Echos mluvčí YouTube potvrdil, že žaloba byla podána.

Nelegální „vysílání“ TF1 na YouTube?

Portály jako například YouTube dávají divákům k dispozici kopie televizních pořadů, aniž by řešily autorská práva. Už v září 2007 byla ve Francii podána pdobná žaloba na dailymotion.com. Zde se požadovaná částka za poškození a ušlé zisky vyšplhala až na 39,7 miliónů eur. TF1 požaduje ušlý zisk ve výši 100 milionů eur. Mluvčí YouTube potvrdil, že žaloba byla podána před několika dny v Kalifornii, ale soud proběhne pravděpodobně ve Francii.

TF1 chce dohnat své zpoždění na internetu

Na začátku dubna potvrdil náměstek generálního ředitele Olivier Abécassis, že chce skupina TF1 „dohnat své zpoždění na internetu“. TF1 nedávno investovala do portálu Nomao a zvýšila svůj podíl na blogovém portálu Overblog. Skupina chce skrze investice do internetu, počítačů a mobilních telefonů vstoupit do světa globálních médií. V červnu 2006 spustila TF1 platformu výměny videí WAT (We are talented), kterou údajně v únoru 2008 vidělo 1 533 000 unikátních návštěvníků. TF1 také plánuje na této stránce poskytovat veřejnosti televizní pořady, které už byly odvysílány.


Videa TF1 na YouTube

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .