Čtyři nové programy na UPC Direct

radiotv-archivSatelitní platforma UPC Direct dnes rozšířila svou nabídku o prémiový filmový kanál Cinemax. Většina abonentů ovšem spíše uvítá rozšíření o programy ČT1, ČT2 a nového zpravodajský kanál ČT24, které je plánováno oficiálně na 1. června.

Cinemax do června volně

Dnes v 9:45 bylo spuštěno vysílání filmového kanálu Cinemax. Tento kanál se orientuje na náročnější milovníky filmu, klasické a kultovní filmy a snímky oceněné prestižními světovými cenami. Nový filmový kanál vysílá 18
hodin ve všedních dnech a 24 hodin o víkendech, a to z 90% v českém jazyce. Jeho program není přerušován reklamou. Až do 6. června jej mohou sledovat všichni abonenti UPC Direct, poté bude nabízen jen za příplatek. Majitelé nejrošířenějších příjmačů Philips najdou Cinemax na 32. předvolbě.

Cinemax nabízí každý večer kombinovaný program se dvěma hlavními filmy ve 20.00 a 22.00 hodin. Pondělí je věnováno Dámské jízdě. Úterý přináší Zaostřeno na… profily herců a režisérů a přepisy románových předloh a nabídne vždy dva tematicky propojené snímky. Bloku Kino svět je vyhrazen středeční večer a budou v něm uváděny filmy z celosvětové produkce, např. nezávislé a evropské filmy a snímky, které získaly ceny na nejprestižnějších filmových festivalech. Čtvrteční Filmová klasika je zaměřena na evergreeny a nejsledovanější tituly všech dob. V pátek se vysílá Cinemakult – aktuální současná filmová díla s novými otevřenými tématy, názory a myšlenkami. Sobotní program tvoří dva celky: blok Sobotní premiéry přináší každý týden ve 20.00 hod. exkluzivní premiéru nových titulů, zatímco od 22.00 hod. v bloku nazvaném Kino X jsou uváděny filmy s erotickými tématy a zóna soumraku pak nabídne thrillery, sci-fi, horory a detektivní příběhy pro nedělní večery.

Cena kanálu Cinemax byla stanovena na 384 Kč měsíčně. Balíček prémiových kanálů HBO, HBO 2 a Cinemax nabízí UPC za cenu 499 Kč měsíčně. Prémiové kanály lze zakoupit pouze při odběru základní nabídky Rodina. „Na české televizní scéně dosud nebyla tak široká nabídka filmů jako tomu je v případě kombinace HBO, HBO2 a Cinemaxu,“ vítá nový filmový kanál v nabídce UPC Direct generální ředitel společnosti Václav Bartoň a dodává: „s ohledem na příznivce filmu jsme stanovili cenu za filmový balíček HBO, HBO 2 a Cinemax tak, aby byla obzvláště výhodná.“

ČT24 zatím neoficiálně

Na satelitu Astra 19,2°E, který využívá platforma UPC Direct se tento týden podle očekávání objevil také nový zpravodajský kanál ČT24. O něco překvapivější je fakt, že Česká televize vyslyšela dlouholetá volání diváků a pustila do UPC Direct také programy ČT1 a ČT2. Z celoplošných terestrických programů tedy na satelitu chybí již pouze TV Nova.

Na standardně dodávaných příjmačích Philips zatím není možné programy České televize sledovat, na předvolby budou zařazeny během několika týdnů, pravděpodobně v noci 25. května, na kdy je plánována technická odstávka. Diváci s vlastními příjmači mohou všechny kanály naladit již dnes po manuálním nastavení příjmových parametrů. Podrobné údaje najdete na serveru Parabola. Z trojice kanálů České televize se vysílá volně jen program ČT24, ČT1 a ČT2 jsou kódovány systémem Cryptoworks a pro příjem je nutná karta UPC Direct.

UPDATE: Společnost UPC Česká republika sdělila redakci serveru parabola.cz, že vysílání programů České televize v paketu UPC Direct je pouze ve stádiu testů. UPC zatím nestanovila žádný datum, kdy budou programy řádně zařazeny do nabídky UPC Direct. Z toho důvodu UPC neposkytuje žádnou technickou podporu pro diváky, kteří si stěžují na nedostupnost programů na některých přijímačích (včetně dotovaných receiverů Philips).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .