Podzim na Z1: Končí spousta pořadů i někteří moderátoři

samalvelkyZpravodajská stanice Z1 prochází obnovou. Dá se říct, že ekonomická recese na ni dolehla nejspíš nejvíce ze všech českých televizí. Z1 opouští publicistický formát a zaměří se pouze na ekonomiku. Mnoho pořadů bude zrušeno a zeštíhlí také moderátorský tým. Přinášíme informace o podzimním programovém schématu této stanice i krátký rozhovor s jejím generálním ředitelem Zdeňkem Šámalem.

Počínaje datem 31.srpna 2009 publicisticko-zpravodajská televize změní svou tvář a bude se většinu svého času věnovat pouze ekonomickým informacím. Na novou cestu se vydává s novým šéfem Zdeňkem Šámalem. Takto radikální zvrat s sebou přináší zrušení celé řady magazínů. Hlavní zpravodajská relace dojde rovněž zásadní proměny.

Nejrozsáhlejší zpravodajská relace začne v sedm hodin ráno a její stopáž je dlouhá 120 minut. Další zpravodajské přehledy následují až v 12:30, 15:00 a 21:00. V 18:30 se ke slovu přihlásí hlavní zpravodajská relace obsahující informace z domova, světa a sportu. Celý den pak místo v programu zaujímají pouze ekonomické zprávy. Večernímu programu vévodí dokumentární tvorba, nově už od sedmi hodin. Hlavní ekonomický servis je naplánován na desátou večerní, kde až dosud sídlila nejsledovanější zpravodajská relace Z1 Zprávy v 10.

Interview B.T. se mění na Interview Z1, vzhledem k tomu, že se jedná o vlajkovou loď, zůstává zachován vysílací čas – všední dny 21:35. Spekuluje se o mnoha moderátorech, v hledáčku je například Eugen Korda. Z programu mizí i podvečerní diskuze To říkáte vy!, nedočkáme se dalších vydání Z1 Marketing, Z1 Auto, Z1 Reality, Z1 Peníze. Od nové sezóny je nahradí formát Z1 Byznys. Ne příliš dlouhé trvání mají za sebou červnové novinky – Slídilové, Tramtárie a Letem netem. Více jsme o nich psali v aktualitě Zpravodajská Z1 oslavuje rok.

Víkendové schéma se skládá především z repríz a dokumentů. Z1 bude reprízovat především zrušené magazíny a pořady. V tyto dny nenajdete jedinou zpravodajskou ani ekonomickou relaci vysílanou živě. Programové schéma sestavené podle prvního týdnu a srovnání s dosavadním schématem najdete na stránkách RadioTV pod tímto odkazem.


ROZHOVOR:

RadioTV: Po velmi krátké době rušíte několik novinek – Tramtárie, Slídilové či Letem netem. Byly tyto pořady natolik finančně náročné, že bylo třeba je zrušit? Například Tramtárie byla velmi zajímavá.

Zdeněk Šámal: Celková výroba byla natolik finančně náročná, že bylo potřeba přikročit k její redukci a změně profilu programu. Máte pravdu v tom, že například Tramtárie je něco, k čemu se lze v lepších časech vrátit.

RadioTV: Končí rovněž více než hodinová hlavní zpravodajská relace (18:45 – 20:00). Vedlo Vás k tomuto kroku celkově nové směřování Z1? A nebude chybět jedna z nejsledovanějších relací – Zprávy v 10?

Zdeněk Šámal: Zprávy na Z1 v novém schématu určitě chybět nebudou. Prakticky v kteroukoli hodinu.

RadioTV: Diváky rovněž zajisté zajímá, co čeká moderátory zprávy (M.Kociánová, V.Kroc, J.Leipová a další)? Přesunou se k ekonomickým relacím?

Zdeněk Šámal: Někteří moderátoři z toho velkého množství, které se střídalo na nejrůznějších relacích, zůstanou. Pro jiné nemáme uplatnění.

RadioTV: Rušíte od září veškeré magazíny? Nikde nevidím Z1 Marketing, Z1 Auto a další. Chystáte ještě nějaké magazíny nebo se čistě zaměříte na informace o ekonimice?

Zdeněk Šámal: Každý všední den po 21.00 budeme vysílat aktuální magazín Z1 Byznys. Bude-li potřeba, budeme jej umět zaměřit i na témata, která zmiňujete.

RadioTV: Poslední dotaz směřuje na rozhovory. Bod obratu a Leader’s Club také mizí v nenávratu? Je šance, že je ještě někdy uvidíme? A můžete nám prosím prozradit jména moderátorů, s nimiž jednáte na pozici moderátora pořadu Interview Z1?

Zdeněk Šámal: Znovu mluvíte o pořadech, na které se vyplatí myslet v lepších časech – my se ale teď musíme lepších časů především dožít, a hlavní cenou je změna schématu i personální struktury, která jej vyrábí. V Interview Z1 diváci uvidí například Eugena Kordu, jednáme i s dalšími.


Zjistili jsme, se kterými moderátory se budeme i nadále na obrazovkách Z1 vídat v dalších měsících. Dále setrvá Jan Němec, Jana Víšková (zároveň bude zastávat funkci po odstoupivším Hanuši Hanzlíkovi), Jan Zika (už nyní moderuje především ekonomické bloky nebo diskuzní pořad Bod obratu), Aneta Snopová, Štěpánka Čechová (provázela přímým přenosem smutečního rozloučení s Michaelem Jacksonem) a Jakub Žižka. „S některými dalšími budeme ještě jednat o možné spolupráci, ale toto (předchozí seznam) je pro zpravodajství základ,“ sdělila nám Miroslava Slepičková, asistentka generálního ředitele TV Z1.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,