Začínají podzimní satelitní hody: CS Link i Skylink přinášejí nové kanály

cssk1Příjemné poprázdninové překvapení připravil pro všechny své klienty satelitní operátor CS Link. Na začátek září zdarma zpřístupnil pro všech svých více než 350 tisíc klientů celou programovou nabídku včetně prémiových kanálů. Dává jim tam ochutnat ze svého menu, které právě na začátku tohoto měsíce obohatil o devět nových stanic. Konkurenční Skylink také nezahálí a slibuje několik významných překvapení od 1.října. Na své si přijdou i zájemci o vysílání ve vysokém rozlišení.

Mail s příjemnými zprávami obdrželi v minulém týdnu majitelé předplacených karet satelitního operátora CS Link. Ten své zákazníky informoval o rozšíření programové nabídky o devět nových stanic a zároveň o krátkodobém zpřístupněním celého portfolia svých kanálů pro všechny abonenty. Kromě testovacího provozu devítky nově přidaných kanálů (Sport1, Sport2, Disney Channel – do 18.září pod původním názvem Jetix , National Geographic, National Geographic Wild, HBO2, Cinemax, AXN Crime a ČT HD) mohou všichni zákazníci CS Linku sledovat i jinak zpoplatněné prémiové kanály HBO, CS mini, CS film, Eurosport, Nova Sport, Sport 5, Fishing&Hunting, DoQ, Film+, AXN, AXN Sci-fi, Leo TV, XXX Xtreme, Spektrum, Filmbox, Filmbox Extra a Minimax. Čtyři posledně jmenované však mají někteří klienti i nadále zakódovány.

Přesný termín, kdy ochutnávková akce pro všechny zákazníky CS Linku skončí, nebyl zveřejněn. Společnost však v oficiálním e-mailu zákazníkům píše: „Všechny programy Vám po dobu několika dní poběží zcela zdarma. Předplatit si je budete moci od poloviny září. Ve stejné době také zveřejníme ceník nových programů.“ S výjimkou dvou dokumentárních kanálů s logem National Geographic je u všech nově zařazených stanic přístupný elektronický programový průvodce (EPG). Pro příznivce vysílání ve vysokém rozlišení je potěšitelná zpráva, že kanál ČT HD zůstane i po promo akci nadále volně dostupný na všech kartách, které mají aktivní jakýkoli tarif zahrnující programy České televize.

Své klienty se snaží hýčkat i další tuzemský satelitní operátor – společnost Skylink. Od minulého týdne nabízí dva nově zařazené kanály ve volném vysílání. Jedná se o slovenskou stanici pro ženské publikum Doma a již zmíněný HD kanál České televize. Do zpoplatněného balíčku Multi přibyly stanice National Geographic Channel a National Geographic Wild. „Skylink reaguje na vysokou poptávku po kvalitních dokumentárních programech. Nové televizní stanice z produkce National Geographic jsou prestižními reprezentanty tohoto žánru. Obě vysílají v angličtině s českými titulky, ale již se připravuje česká verze programu NGC,“ zdůvodnil programové změny operátor.

Daní za zařazení těchto dvou novinek bylo odstranění filmového kanálu MGM z balíčku Multi. „Snažíme se vytvořit podmínky pro návrat MGM do naší nabídky během příštích několika týdnů,“ ujistil filmové fanoušky výkonný ředitel provozovatele platformy – firmy TradeTec Jaromír Glisník v rozhovoru, který poskytl serveru Parabola.cz. Důvodem pro vyřazení MGM byla nedostatečná kapacita na pronajatých transpodérech na satelitu Astra i přesto, že společnosti CS Link a Skylink začaly spolupracovat na společné distribuci některých kanálů, čímž se odstarní duplicitně vznikající náklady na satelitní přenos jejich signálu.

Už několik let se tak dělí o náklady za distribuci HBO a Novy ve standartním rozlišení. Nyní tak budou postupovat ještě v případě dalších čtyř kanálů. Skylink bude ze svého bratislavského pracoviště zajišťovat přenos kanálů National Geographic a National Geographic Wild na Astru na pozici 23,5° východně. CS Link má recipročně na starosti signál stanic Sport 1 a Disney Channel (do 18.září pod stávajícím názvem Jetix). Důvodem pro vyřazení MGM z nabídky Skylinku tak bylo načasování programových změn u CS Linku na počátek září. „To nás dostalo do situace, kdy jsme byli nuceni jeden program z nabídky stáhnout, abychom mohli CS Linku včas poskytnout programy National Geographic Channel a National Geographic Wild. Pokud bychom nabídku rozšiřovali podle našich plánů – tedy k 1.říjnu, k vypnutí MGM by nemuselo dojít. Někdy je třeba udělat v zájmu rozvoje nepopulární opatření a hledat to nejméně bolestné řešení,“ vysvětlil Glisník ve zmíněném rozhovoru.

Skylink oficiálně rozšíří svoji programovou nabídku od 1.října. Zatím potvrdil čtyři nové kanály ve standartním rozlišení pro balíček Multi (NG, NG Wild, Sport 1 a Disney Channel). Tento počet však nebude konečný, konkrétní představení dalších stanic proběhne v nejblizších dnech. Nabídka Multi bude po prvním říjnu obsahovat už dvě desítky programů za stále stejný měsíční poplatek 250 korun. Rozšíření se dočká i balíček HD plus, který obsahuje prozatím nejširší tuzemskou nabídku stanic vysílajících ve vysokém rozlišení. Glisník příjemně napíná klienty své společnosti, když prozradil, že se u HD plus připravuje „významné cenové zvýhodnění“. Skylink doposud oslovil nejvíce klientů na českém satelitním trhu. Jeho kartu pro přístup k televiznímu vysílání využívá zhruba 550 tisíc tuzemských domácností.

O českých satelitních platformách jsme psali i zde a zde

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: , , , ,