Vánoční dárek od Novy: 1. prosince startuje její filmový kanál

Vracíte se rádi ke starším oblíbeným seriálům? Máte někdy chuť podívat se na film, když vám v ten okamžik hlavní české stanice nabízejí jiné formáty? Už za tři týdny bude mít řada diváků k dispozici nový kanál zaštítěný známou silnou značkou. Nova Cinema je klonem nejsledovanější televize v zemi.

Porcí čtyř dílů animovaného seriálu pro děti Liga špačků odstartuje v sobotu 1. prosince nový kanál z rodiny mediálního koncernu CME Nova Cinema. O jeho startu informuje jeho „velká sestra“ TV Nova ve svých upoutávkách a předělech s tím, že se objeví „již brzy“. Vysílací schéma stanice bude vystavěno z bohaté knihovny programů, kterou na svém jediném kanále nestihne využít právě TV Nova. Nova Cinema bude odbavována z technického centra na Barrandově a protože se počítá pouze s vysíláním akvizičních pořadů, nebude si provoz stanice vyžadovat náklady na produkci původních programů či platy moderátorů i dalších profesí.


O datu zahájení vysílání nové stanice informoval server Satcentrum.com. Zveřejnil také program na první dva prosincové dny. Ze schématu je patrné, že se diváci dočkají repríz filmů a seriálů, které již proběhly klasickou Novou – dobrodružný JAG, sitcomy Roseanne, Cheers či telenovela Terra Nostra –  a premiér těch, které by podle předpokladů programového vedení nedokázaly na hlavním kanále přitáhnout dostatečný počet diváků.


Kromě zmíněných formátů se v nabídce Novy Cinemy objeví i noční erotické seriály, kulinářská show či dokumentární filmy o hereckých hvězdách. Celý program je postaven na vysílání v blocích, které začínají v celou hodinu tak, aby divák věděl, že hlavního večerního filmu se dočká přesně v 19.00 a pokud má rád telenovelu, tak že ji najde vždy v jednu hodinu odpoledne.


Dá se předpokládat výhodná pozice provozovatele při vyjednávání s kabelovými, satelitními a IPTV operátory o zařazení stanice do jejich sítí. Silná značka Novy a program vystavěný podle návyků diváků z hlavního kanálu dává tušit, že abonenti jednotlivých platforem budou mít o Novu Cinemu zájem a operátoři se tak jejímu zařazení nebudou bránit. V paketu CS Link nahradí současný test Novy HD (Astra 1E na orbitální pozici 23,5 st. východně). Se satelitními operátory UPC a Digi TV, stejně jako s provozovately kabelovek a IPTV služeb probíhají finální jednání, které nikdo ze zainteresovaných ještě oficiálně nekomentoval.


I když název stanice odkazuje na „kino“, v její nabídce budou převažovat zejména seriály a jiné formáty. Denně se zatím objeví dva celovečerní filmy. Nova Cinema se tudíž nestane přímým konkurentem zavedených filmových kanálů (HBO 1+2, Cinemax 1+2, CS Film, Hallmark, Nonstop Kino, Filmbox, MGM). Spíše se dá očekávat souboj o diváky dalších celoplošných stanic, kteří se budou například odpoledne rozhodovat, kterému ze seriálu dají přednost. Výsledky Novy Cinemy by měl mapovat peoplemetrový výzkum společnosti Mediaresearch. Manažeři CME tak budou mít brzkou zpětnou vazbu. Podle čísel pak posoudí, zda tento projekt, vzešlý z rumunského vzoru stanice PRO Cinema, uspěl i v českém prostředí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .