UPC slibovala náhradu za Sport 1, teď mlčí

radiotv22Placený kanál Sport 1 ukončil k 31. říjnu po třinácti měsících existence vysílání. Přibližně 38 tisíc předplatitelů nestačilo na pokrytí nákladů spojených s provozem takto specializované televize. UPC slibovala, že připraví náhradu, nyní se však zdá, že k

Kabelová společnost UPC nemá jasno v tom, zda vůbec nahradí zkrachovalý kanál Sport 1 jinou sportovní televizní stanicí. Koncem září, kdy UPC oznámila plánované ukončení vysílání Sportu 1, přitom tvrdila, že v dohledné době spustí jiný, neplacený kanál, který bude přístupný v základní programové nabídce kabelových rozvodů UPC.

„Společnost UPC Česká republika, a. s. sděluje, že s ohledem na přání svých předplatitelů a široké sportovní veřejnosti připravuje nový televizní sportovní kanál, který bude zařazen do základní nabídky kabelové televize a digitální satelitní služby UPC Direct. Za tento sportovní program tak nebude třeba platit zvláštní cenu,“ oznámila UPC v tiskové zprávě vydané 1. října.

Nový sportovní program má být podle ní vysílán v češtině a slovenštině a s jeho zavedením se počítá v co nejkratší době. „Je velmi pravděpodobné, že nový sportovní program nabídne rovněž některé atraktivní a populární sportovní pořady a přenosy, které byly dosud vyhrazeny pouze pro zvláště placený prémiový kanál Sport 1,“ dodala UPC.

Mluvčí UPC Česká republika František Malina nyní říká, že zavedení nového sportovního kanálu není vůbec jisté: „Dochází k revizi všech sportovních kanálů, které provozuje UPC. Budeme přehodnocovat, zda bude či nebude efektivní provozovat takto specializovaný kanál.“ Vzhledem k tomu, že kanál Sport 1 končí také v Nizozemí, kde sídlí centrála UPC, jsou vyhlídky na čistě sportovní neplacený kanál v základní nabídce MINI mizivé.

Zatím také není jasné, kdo by nový sportovní program provozoval. Společnost UPC Sport, která měla na starost vysílání Sportu 1, totiž postupně zanikne. Podle Maliny sice bude ještě nějaký čas existovat, generální ředitel UPC Sport Václav Kvasnička však již dříve potvrdil, že k 31. říjnu dostali výpověď všichni zaměstnanci této firmy včetně něho samého. Plány s novým sportovním kanálem by měla UPC odkrýt na neformálním setkání s novináři, které se uskutečnit 6. listopadu v Praze.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .