TV Prima : Vyvolení končí, večerní program ovládnou filmy

Letošní podzim nesvědčí televizi Prima v číslech sledovanosti. Podíl na trhu klesl na nejnižší letošní úroveň, hlavní projekt – třetí řada VyVolených zůstala daleko za očekáváním. Za čtrnáct dní bude tato kontejnerová show patřit minulosti a prime time na Primě ovládnou filmy. Začíná se dařit 1.zprávám, které oslovují nejvíce diváků v letošním roce. Další změny přijdou po Novém roce.
Při sestavování letošního podzimního programového schématu vsadila televize Prima velkou část svého potenciálu na jedinou kartu. Třetí řada VyVolených však nezopakovala fenomenální úspěch první série a dokonce ani nedosáhla sledovanosti řady druhé. K obrazovkám dokázala přilákat zhruba půlmilion zájemců, což je méně než si na své konto připsaly pořady vysílané ve stejných časech na jaře (TOP 10, Krimi Live). „Neprodělali jsme na nich,“ stručně zhodnotil ekonomický výsledek VyVolených generální ředitel Primy Petr Chajda v rozhovoru pro iDNES. Tříapůlhodinovým přímým přenosem se se svými věrnými tato show rozloučí první prosincovou sobotu v prime time od dvaceti hodin. V porovnání s řadou první ta nynější skončí téměř o měsíc dříve. Před dvěma lety začínali VyVolení v polovině srpna a vrcholili těsně před Vánoci.

Prima tak nyní musí zaplnit programová okna, která po reality show ve schématu zůstanou. Sáhne po akvizicích a tak se z této stanice lousknutím prstů stane v prime time kanál téměř filmový. Až by se zdálo, že to není v souvislosti se startem Novy Cinemy (1.prosince) náhoda. Změnami však neprojde jen hlavní vysílací čas, ale téměř celé týdenní spektrum.


Od pondělí 3.prosince se tak ve všední dny po sedmé dostane na premiéru sitcomu Malcolm v nesnázích, který odsune doteď vysílaný Krok za krokem na dopolední čas před desátou. Odpolední dvouhodinové okno od 15.40 bude patřit Vraždám v Midsomeru. Všednodenní prime time zahájí tradičně seriály Letiště a Velmi křehké vztahy, po nichž se od 21.15 na řadu dostanou celovečerní filmy. Nedávno odstartované seriály Spiknutí a Instinkt zabijáka se tak posouvají až na čas před půl dvanáctou.


Víkendové dny nabídnou také širokou paletu filmů jak během dne, tak i v prime time. Jedinou oázou vlastní tvorby ve večerním čase zůstává dobře zaběhnutá a skvělé výsledky generující dvojice původních zábavných pořadů Ber nebo neber a Hádej, kdo jsem! v neděli. Po desáté jí doplní kanadský seriál Věřte – nevěřte, který až zázračně dokáže Primě svým nasazením vytrhnout trn z paty v kritických okamžicích, kdy je třeba nějaké programové okno „záplatovat“. Doposud vykazoval pro Primu skvělé výsledky (například po rychlém stáhnutí projektu Konečně jsi tady). Je s podivem, že si ho diváci vždy najdou poté, co je narychlo doplněn do schématu, poté se vytratí a po čase se opět objeví.


Během Vánoc Prima vsadí na klasické filmy a pohádky a Silvestr se ponese ve znamení písničkového vzpomínání na Karla Svobodu a specálního vydání pořadu Hádej, kdo jsem!. Pro jarní sezónu česká komerční dvojka počítá s nasazením české verze soapopery Ošklivka Betty, která vystřídá končící Letiště. Chajda ve zmíněném rozhovoru naznačil i obrysy seriálových projektů, které by přicházely do úvahy pro vzdálenější budoucnost: „To bude největší výzva českých televizí – najít jiný seriál než vztahový. Ve hře je detektivka, dále sitkom, jenž u nás nemá autorskou tradici, a potom příběhy na pomezí vztahů a zajímavých prostředí, jako jsou hotel, dostihy.“


Rodinným stříbrem televize Prima se stal v posledních měsících Pavel Zuna. Moderuje nedělní show Ber nebo neber, která se tradičně dostává na stupně vítězů v celotýdenní sledovanosti Primy. Zároveň se stal šéfem zpravodajství, které prochází postupnými změnami (vysílací čas, styl podávaní zpráv, jejich řazení, větší důraz na srozumitelnost). Tyto kroky přinášejí zvýšený zájem diváků, kterých za poslední čtvrtrok přibyla zhruba třetina. Populární Zuna nevyvrací ani zvěsti o tom, že by se mohl opět objevit v křesle moderátora hlavních večerních zpráv.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .