TV Nova připravuje nové pořady ke svému 14. výročí

radiotv-archivJiž za několik dní, konkrétně v neděli 3.února 2008 v 20:00, vtrhne na obrazovku TV Nova nejúspěšnější britská hudební soutěž posledních let s názvem X Factor. 4. února pak odstartuje nová podoba Snídaně s Novou a večer Víkend v novém kabátě. V následujícím týdnu se ke slovu dostane i nová talk-show Mr.GS.X Factor si svou světovou premiéru odbyl poměrně nedávno, konkrétně v roce 2004 ve Velké Británii, kde se pro rok 2008 připravuje pátá série. Stejně jako mnoho dalších i tento formát patří společnosti Fremantle Media. Doposud ji mohli zhlédnout diváci v deseti zemích světa. Na rozdíl od SuperStar soutěžit mohou i vokální skupiny a soutěž není omezena horní věkovou hranicí. Důkazem je věkový rozdíl nejstarší a nejmladší soutěžící – konkrétně nejstarší soutěžící je paní Anna Černohlávková z Mladé Boleslavi (87let) a nejmladší Barbora Sulovská z Prahy (15 let oslavila den před castingem). Celé dění zpočátku ovlivňuje tříčlenná porota, v semifinále přebírá porota patronaci nad svou skupinou (15-24let, 25let a více, skupiny) a stává se jakýmsi manažerem. Porota je známá delší dobu – osvědčené manželské duo Gábina Osvaldová Ondřej Soukup doplní rocker Petr Janda.
Castingy se konaly loni na podzim v pěti českých a moravských městech (Zlín, Brno, České Budějovice, Ostrava a Praha). Celkem se přihlásilo 6 913 soutěžících (2 607 mužů x 4 306 žen). Drtivá většina účastníků spadala do kategorie 15-24 let (3 956), nejméně bylo naopak členů vokálních skupin (868). Nakonec porota z castingů vybrala 110 mužů a 124 žen. Poměry v jednotlivých skupinách jsou vyrovnané. Jízdní řád soutěže nám přiblížila Nova: „X Factor odstartuje na obrazovkách TV Nova v neděli 3. února ve 20 hodin. V tomto čase se s ním budou diváci setkávat pravidelně každý týden až do 1. června, kdy poznáme prvního českého vítěze. Jedinou výjimkou bude pondělí 17. března, kdy ze semifinálového rozhodnutí vzejde 12 finalistů! Finálové neděle budou startovat pravidelně ve 20 hodin a ještě týž večer se také dozvíme jméno soutěžícího, který X Factor opustí. Vyhlášení výsledků bude na pořadu každou neděli kolem 23. hodiny.“ Finálová kola soutěže X Factor zahájí svým vystoupením britský vítěz z roku 2005 Shayne Ward, ten v České republice představí první singl z jeho nového alba Breathless, které vyšlo na podzim 2007 v Británii a získalo platinovou desku. Singl If that´s OK with you dosáhl v anglické hitparádě na druhou příčku a v Irsku se stal dokonce číslem jedna.
Ve čtvrtek 30.ledna se ve slovenských Košicích konalo první kolo castingu na show „Elán je Elán!“. Jde o původní pořad z tvorby TV Markíza, autorem je moderátor Vilo Rozboril. Ve svém vysílání ho ale promuje i TV Nova. Půjde o hledání talentů do připravovaného muzikálu o Elánu. Další kola konkurzů se konají 2.února v Banské Bystrici a 9.února v Bratislavě. Konkurzy se budou dokonce konat i v České republice – 6.února v Praze. Hlásit do soutěže se mohou všichni, jediná podmínka je věk nad 17 let. Zúčastnit se mohou i ti, co již muzikálové zkušenosti mají. Pro diváky se připravuje celkem devět epizod, vítěze budou vybírat členové skupiny Elán a v každé části i jeden host ze šoubyznysu, v posledních dvou částech o absolutních vítězích rozhodnou diváci formou SMS hlasování. Soutěž se na slovenských obrazovkách poprvé objeví 24.února, poslední díl odvysílá Markíza 20.dubna 2008. V každém kole porota vyřadí jednoho muže a jednu ženu. V momentě, kdy zůstanou čtyři soutěžící, přichází na řadu televizní diváci – ti určí vítěze. Důležitou roli hraje host, kromě glosování poskytne jednomu ze soutěžících imunitu.
V den 14.výročí Nova chystá novou Snídani s Novou, ale také inovovanou podobu magazínu Víkend. Změny nám přiblížila tisková mluvčí Veronika Šmítková: „I nadále bude studiu dominovat červenobíle pruhovaný horkovzdušný balón, jako symbol romantiky, dobrodružství, touhy po objevech, dětských snů, důstojné elegance a také Víkendu. Změnil se však charakter studia. Jeho prostor se stane vzdušnější a barevnější.“ Další novinka se týká pořadu 112, jeho tvůrci ve spolupráci s Červeným křížem přichystali novou relaci, v níž budou (od 5.2.) dvě zkušené záchranářky názorně předvádět, jak postupovat v krizových situacích. V rámci prvních dílů kurzů první pomoci dojde na ukázku resuscitace, ale divákům se dostane i rad, jak zastavit krvácení, či jak asistovat při porodu. Talk-show Mr.GS je novým pořadem z pera dvojice Genzer-Suchánek. Půjde spíše o parodii talk-show Jana Krause Uvolněte se, prosím. Host tu bude odsunut na druhou kolej, moderátoři přidají vlastní scénky a své příhody. Mr.GS začne 10.února v 21:50, kdy nahradí seriál Ztraceni, jehož třetí sezóna právě končí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .