TV Barrandov postaví schéma na recyklátech

radiotv-archiv4Nová digitální televizní stanice TV Barrandov, která svůj start ohlásila na 11. leden včera částečně představila opěrné body svého vysílacího schématu. Základem se stane trojice Jan Saudek, Zuzana Bubílková a Ivan Mládek. První bude mít svoji talk show, druhá opět oživí svou politickou estrádu a Ivan Mládek stojí u zrodu dalšího pokusu o původní český sitcom. Zajímavé také je, že TV Barrandov nebude vyrábět vlastní zpravodajství, ale bude přejímat cizí.

TV Barrandov zanedlouho spustí své vysílání a včera poodhalila své vysílací schéma. Při pohledu na chystané pořady se člověk neubrání pocitu recyklace jiných nápadů a návratu někam do poloviny 90. let minulého století. Dojem, že „všechno už tady bylo a dnes už to diváky nenaláká“ se při čtení tiskové zprávy vynořuje až příliš často.

Vrchol televizního umění v rukou seniorů
Na druhou stranu se TV Barrandov odvážně vrhá do toho nejtěžšího, co mohou televize vyrábět. Jedním z těchto projektů je talk show, jež vždy stojí na osobnosti moderátora. V Česku se s tímto typem pořadu podařilo pořádně prorazit pouze Janu Krausovi. Ostatní pokusy dopadají víceméně nešťastně (Humor dvojice Genzer-Suchánek je velmi nevyrovnaný a Veronika Žilková končí.). TV Barrandov se rozhodla pro známého fotografa Jana Saudka, kterému nelze upřít charisma a kontroverzní myšlení, ale z dosavadních zkušeností lze mít o jeho rétorických schopnostech pochybnosti.
Ještě odvážnější projekt, jenž hraničí se sebevraždou, je původní sitcom Ivana Mládka Cyranův ostrov. Sitcomy jsou vrcholem televizního umění a jen malé procento dosahuje kvalit a úspěchů. V Česku se toto procento úspěchů nekompromisně rovná nule. Poslední pokus Comeback se dokázal vyvarovat většiny chyb v rovině scenáristické, ale nezvládl stránku režijní, hereckou a vizuální.
Důležitým prvkem obou zmiňovaných pořadů je i věk hlavních protagonistů. Janu Saudkovi je 73 a Ivanu Mládkovi 66 let. Zda to bude pro tyto projekty plus nebo mínus ukáží až první měsíce příštího roku.
Dalším původním pořadem bude soudní show Suďte je, v němž budou, pod taktovkou Kláry Slámové,  probírány a „dramatizovány“ skutečné soudní případy.

Bubílková je nesmrtelná
V případě politické estrády Politická Bubu show, v níž se na televizní obrazovky vrátí Zuzana Bubílková, jde neuvěřitelnou urputnost, se kterou se tato glosátorka a bavička vrací. Se svou politickou satirou nevalné úrovně již vystřídala Novu i ČT. Tentokrát by Zuzana Bubílková měla být konečně opravdu bez cenzury.
Tradiční televizní zábavu??? podle TV Barrandov slibuje show Silvestry na Barrandově. S protagonisty stand – up pořadu Na stojáka se diváci budou moci setkat v sérii skečů Koko TV.

Původní seriál – opět slovenský model
TV Barrandov dále natáčí komediální seriál Profesionálové, jehož formát je kompletně převzatý ze Slovenska, kde jej vysílá TV Joj. Premiéra české verze by měla být 13. ledna a v z herců můžeme jmenovat třeba Alexeje Pyška, Josefa Poláška nebo Mariku Procházkovou.
Z českých filmů nabídne TV Barrandov v prvních týdnech neomylnou klasiku (Všichni dobří rodáci, Lásky jedné plavovlásky, Svatba jako řemen).
Zajímavě zní anotace k projektu Profil(m), v němž budou představováni mladí filmoví tvůrci – jak studenti, tak amatéři – a jejich tvorba. V pořadu Ukaž se zase budou soutěžit amatéři se svými videi umístěnými na YouTube.

Převzaté zpravodajství
Nejdelším vlastním pořadem bude zpravodajství 90 minut. Tato hodina a půl se bude skládat z převzatých a nakoupených zpráv a reportáží (Z1 a RTA). Moderátoři zde budou komentovat události a témata, o něž projevuje česká veřejnost zájem. Podle programového ředitele TV Barrandov Přemysla Svory není původní zpravodajství prioritou: „Nechceme být u všeho první, nechceme být investigativní, ale srozumitelně převyprávět divákům, co se ten den stalo.“ Z moderátorských trojic jsou zatím známa pouze jména Marek Vítek, Petr Libický a Petra Sláncová.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .