Sledovanost menších TV: Nejvýrazněji si polepšila Galaxie Sport

radiotv-archiv12Nové výsledky sledovanosti Media Projekt přinesly zklidnění poklesu, který některé televizní stanice postihl v polovině loňského roku. Nejsledovanější z menších televizí zůstává i nadále TV Óčko, největší nárůst diváků si připsala Galaxie Sport.Ve stejné době jako výsledky Radio Projektu, který mapuje poslechovost českých rozhlasových stanic, byly zveřejněny i výsledky Media Projektu. Ten vedle čtenosti tiskových médií měří i sledovanost menších televizních stanic.
Nejsledovanější mezi menšími televizemi zůstává i nadále TV Óčko (pokles o 28 tis. na 615 tis. diváků). Za ní následují Galaxie Sport, která si polepšila o 20 tis. na 410 tis. diváků, a dále pak Spektrum ( +10 tis. na 351 tis.), Hallmark ( -7 tis. na 260 tis.), Film+ ( -10 tis. na 254 tis.), MTV ( -1 tis. na 231 tis.), Music Box ( -8 tis. na 103 tis.) a pořadí měření stanic uzavírá TV Romantica ( -1 tis. na 78 tis.). Uváděné údaje vyjadřují týdenní zásah ve druhém pololetí loňského roku, tj. počet diváků, kteří v tomto období zmíněnou TV sledovali alespoň jednou týdně.

Nová čísla tak přinášejí určité zklidnění po propadu sledovanosti, který tyto stanice postihl v polovině loňského roku. Prakticky všechny kanály s výjimkou Music Boxu a TV Romantica však zůstávají pod hodnotami, kterých dosáhly ve stejném období předcházejícího roku, tj. ve třetím a čtvrtém čtvrtletí 2006.
„Všechny televize  zůstaly prakticky na stejných číslech jako v listopadu. Změna nastala u TV Óčko, která zaznamenala nejhorší výsledek za poslední rok a půl. Jediný výraznější růst zaznamenala Galaxie sport,“ komentuje poslední výstupy Media Projektu Jiří Lichý z mediazastoupení BPM.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .