Sledovanost 31/2008: Prima opět nad dvaceti procenty

radiotv-archiv37

NOVÉ ZPRACOVÁNÍ DAT SLEDOVANOSTI – Od tohoto týdne vám budeme na stránkách RadioTV.cz přinášet novou podobu týdenní analýzy sledovanosti. Text s čísly a procenty ve velké míře nahradí grafy, které nabídnou přímé srovnání a jsou mnohem přehlednější. Do budoucna pro vás připravujeme i grafy sledovanosti hlavních zpravodajských relací.

Více informací, přehlednější grafy

Tyto změny se týkají jak podílu na publiku, tak i sledovanosti. V grafech se také objeví mnohem více exkluzivních dat a hodnot. Grafy srovnávají pořady, jež začínaly po osmé hodině večerní, kdy je sledovanost televize nejsilnější a tudíž i boj o diváka nejurputnější. Zpravodajství a ostatním pořadům zatím věnujeme textovou část. Do budoucna pro vás připravujeme i grafy sledovanosti hlavních zpravodajských relací.

TIP: Analýzy sledovanosti na RadioTV.cz každý týden – podívejte se na předešlé souhrny.

Následující grafy se zaměřují čistě na pořady, jež začínají po osmé hodině večerní.

Kromě pořadů obsažených v grafu se v pondělí 28. července v žebříčcích sledovanosti, již tradičně, dařilo večerním pořadům ČT1. Na cestě po Chodsku zaujalo 796 tisíc diváků (rating 9,3 %) a následní Reportéři ČT 770 tisíc diváků (rating 9 %). Na ČT2 se po dokumentární sérii Habsburkové dívalo 214 tisíc diváků (rating 2,5 %) na cyklus Neznámí hrdinové.

V úterý navíc bodovala Všechnopárty Karla Šípa, která zaujala 710 tisíc diváků (rating 8,3 %). Film Štastná náhoda, který vysílala v úterý TV Prima vidělo 659 tisíc diváků (rating 7,7 %).

Ze středečních pořadů se do žebříčku dostal už jen lifestylový magazín TOP STAR magazín, kteý vysílá TV Prima. Koukalo na něj 719 tisíc diváků (rating 8,4 %).

Jediným pořadem mimo graf je tentokrát Historie.cs, kterou na ČT2 sledovalo 222 500 diváků (rating 2,6 %).

V pátek bývá tradičně silná ČT1. Po „nemocnici“ se na 13. komnatu Marie Retkové dívalo 762 tisíc diváků (rating 8,9 %) a na Jana Krause v Uvolněte se, prosím bylo ve 31. týdnu zvědavo 924 tisíc diváků (rating 10,8 %).

Sobotní odpolední ČT2 nabízí často zajímavé a relativně sledované pořady. Letecké katastrofy – 231 tisíc diváků (rating 2,7 %); Kočovníci moří – 240 tisíc diváků (rating 2,8 %) a La Boudese: Objevování mořských národů – 257 tisíc diváků (rating 3 %).

Jiné pořady statistiky nenabídly.

Zpravodajské pořady

Pro zpravodajství je tradičně nejsilnějším dnem neděle. Platí to i ve 31. týdnu. Na nejsledovanější Televizní noviny se dívalo 1 943 tisíc diváků (rating 22,7 %), což je nejhorší výsledek od července 2006. Na Události na ČT1 813 tisíc diváků (rating 9,5 %) a na Zprávy TV Prima 702 tisíc diváků (8,2 %).

Podíl na publiku

Poznámky:
Není-li uvedeno jinak, platí uvedené údaje pro kategorii 15+.
Čísla udávající počet diváků jsou orientační.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .