Sledovanost 07/2008: celodenní share ČT1 na rekordní úrovni

radiotv-archiv7Zatímco první prezidentská volba zapůsobila na televizní sledovanost jako malá atomová bomba, druhá volba, která se uskutečnila minulý týden, nadělala menší škody. Podílové ukazatele kanálu ČT2 podle předpokladů poklesly, share Novy zůstal v prime timu pod 40%, podíl malých televizních nadále roste. Podíl ČT1 na celodenní sledovanosti se dostal na nejvyšší hodnotu za poslední 3 roky.

Prezidentská volba v pátek opět zamíchala kartami televizní sledovanosti. Kontinuální vysílání doplněné přímými vstupy z Pražského hradu lákalo k televizním obrazovkám v odpoledních hodinách rekordní počet diváků. Rozhodující třetí kolo prezidentské volby si nenechalo ujít 1,4 mil. diváků, prezidentská volba si držela vysokou sledovanost i v ostatních částech dne. Na rozdíl od předcházejícího týdne, kdy se odpolední, podvečerní a večerní přenos společné schůze obou komor Parlamentu ČR přesunuly na kanál ČT2, odehrála se celá druhá volba souběžně na ČT1 a ČT24. Tato skutečnost sehrála rozhodující roli při zvýšení podílu ČT1 na celodenní sledovanosti na nejvyšší úroveň za poslední 3 roky.

V pátek se zvýšila sledovanost Nemocnice na kraji města (1,3 mil. diváků), nicméně souběžně nasazený film Flynn Carsen: Honba za kopím osudu (1,4 mil. diváků) k Nově přilákal více diváků. Nejsledovanějšími nezpravodajskými pořady však v pátek byly 13. komnata a Uvolněte se, prosím (oba 1,5 mil. diváků).

Sledovanost Zpráv TV Prima se po premiéře v předcházejícím týdnu drží v pásmu 600 tis. – 800 tis. diváků. Oproti „premiérovému“ týdnu tak došlo u Primy ke znatelnému poklesu sledovanosti večerních zpráv, share Primy se však v prime timu snížil jen poměrně málo.

Malé televizní stanice, které jsou v tv metrovém výzkumu společnosti Mediaeresearch měřeny souhrnně jako Ostatní, nepřestávají ukusovat z podílu svých velkých sester. Podílové ukazatele těchto stanic opět zvýšily své historické rekordy – jejich podíl na celodenní sledovanosti se zvýšil z 15,48% na 15,57% a jejich share v prime timu mírně povyrostl z 11,84% na 11,89%.

TV Nova: v prime timu stále pod 40%
Nejsledovanější česká televize si sice v podílových ukazatelích polepšila, její share v prime timu se ale zpátky přes 40% úroveň zatím nepřehoupl. Podíl Novy na celodenní sledovanosti se zvýšil z 34.61% na 35,55% a její share v prime timu vzrostl ze 37,41% na 39,41%. Dařilo se tradičním držákům „novácké“ sledovanosti, seriálům Ordinace v růžové zahradě II. (oba díly 2 mil. diváků) a Ulice (1,3 – 1,4 mil. diváků). Na konci týdne zaujaly i večerní filmy – páteční Flynn Carsen: Honba za kopím osudu (1,4 mil. diváků) a sobotní Anakonda (1,3 mil. diváků). Nedělní X Faktor přilákal stejný počet diváků jako následující Střepiny (oba 1,4 mil. diváků), na talk show Mr. GS se dívalo 900 tisíc diváků. Nejsledovanějším pořadem uplynulého týdne bylo středeční vydání Televizních novin (2,4 mil. diváků).

Podíl ČT1 na celodenní sledovanosti na rekordní úrovni
Především díky přenosu z páteční prezidentské volby vzrostl podíl kanálu ČT1 na celodenní sledovanosti z 23,21% na 24,58%. Jedná se o nejvyšší hodnotu za poslední 3 roky. Share v prime timu rovněž vzrostl – z 23,17% povyrostl na 24,24%. Z pořadů uvedených na ČT1 zaujala nejvíce nabídka z konce týdne. V pátek vzrostla sledovanost nejen Nemocnice na kraji města (1,3 mil. diváků) ale především 13. komnaty a Uvolněte se, prosím (oba 1,5 mil. diváků). V neděli mírně ochladl zájem o další díl televizního filmu Vlna (1,3 mil. diváků).

Na Primě zabral sobotní film
Diváci Primy si pomalu zvykají na radikální změnu v podobě přesunu večerních zpráv na půl osmou. Sledovanost Zpráv TV Prima se stabilizovala na úrovni 600 tis. – 700 tis. diváků. To je ve srovnání s 1. zprávami, které dokázaly přilákat i přes milion diváků, citelná změna, share v prime timu nicméně poklesl jen mírně – snížil se z 19,02% na 18,96%. Podíl Primy na celodenní sledovanosti naopak vzrostl z 16,7% na 17,09%. Vedle tradičně nejsledovanějších pořadů Primy – Hádej, kdo jsem! ( oba díly 1,4 mil. diváků) a Velmi křehké vztahy ( oba díly 1,1 mil.diváků) – tentokrát výrazně zazářil i sobotní film. Co ta holka chce, se dozvědělo 1,1 mil. diváků. V ostré nedělní konkurenci se drží Ber nebo neber (900 tis. diváků).

ČT2: bez přenosu z Hradu a bez sportu
Prezidentská volba se kanálu ČT2 tento týden vyhnula a bylo to na jeho sledovanosti věru znát. Jeho podíl na celodenní sledovanosti propadl z 10% na 7,21% a jeho share v prime timu se snížil z 8,56% na 5,5%. Nabídka ČT2 se musela obejít i bez výraznější podpory Redakce sportu. Sobotní přenos ze Světového poháru v lyžování zhlédlo jen 300 tis. diváků. Na přední pozice zdejšího žebříčku nejsledovanějších pořadů se tak vrátily stálice tohoto kanálu: dokumenty Souboj vojevůdců (600 tis. diváků) a Planeta Země (500 tis. diváků). Půl milionu diváků přilákal v neděli i Jean Marais ve francouzském filmu Železná maska.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .