Sledovanost 04/2008: Další rozpačitá zkušenost ČT s Eurosongem

aradiotv-archiv10Česká televize podruhé vstoupila do řeky zvané Eurosong. Na Nově se dařilo seriálům, na ČT1 českému filmu a na ČT2 přírodopisnému dokumentu. Na úroveň milionu diváků se vrátily nedělní 1. zprávy na Primě. Podílové ukazatele klesly především Nově.

Mdlá programová nabídka přeje kanálu ČT2, jemuž se daří především ve dnech, ve kterých ostatní kanály vyklidily své pozice. Relativní úspěch tak v pondělí v osm večer, kde v posledních týdnech chybí premiérové díly českých seriálů, zaznamenává Souboj vojevůdců. Podobně se ve stejný čas v pátek dařilo i dokumentu Planeta Země. Ke zvýšení sharu pomohl druhému programu České televize i sobotní přenos z ME v krasobruslení.

Především díky vydařené neděli a povedenému pátku si úspěšně vedl i kanál ČT1 – film Všechno nejlepší zhlédlo 1,5 milionu diváků, talk show Uvolněte se, prosím 1,4 mil. a 13. komnatu 1,3 mil. diváků. Výsledky národního finále Eurosongu 2008 (800 tis.diváků) potvrdily nevyzpytatelnost a zřejmě i vyčerpanost formátu televizní estrády.

Více méně na svých hodnotách sharu zůstala Prima. Na úroveň 1 mil. diváků se vrátily 1. zprávy ale i Ber nebo neber, dobrou formu potvrdil TOP STAR magazín i Hádej, kdo jsem!

V uplynulém týdnu poklesly nejvíce podílové ukazatele TV Nova, v jejíchž výsledcích se projevil konec nedělní série Záhada bermudského trojúhelníku ale i slabší pátek. Pokračování seriálu Ordinace v růžové zahradě si drží svůj standard kolem 2 mil. diváků, touhy rozmlsaného publika po nových seriálových příbězích se daří pokrývat i daily soap opeře Ulice, která se hned dvakrát stala nesledovanějším nezpravodajským pořadem dne.

Svým historickým maximům z posledního loňského týdne se přiblížily podílové ukazatele menších TV stanic, které jsou v tv metrovém šetření společnosti Mediaresearch měřeny jako Ostatní. Jejich podíl na celodenní sledovanosti se zvýšil ze 14,66% na 14,72% a jejich share v prime timu povyrostl z 11,04% na 11,42%.
TV Nova: Ulice dvakrát nejsledovanějším nezpravodajským pořadem dne
V přetahované o diváky tentokrát nad Hádej, kdo jsem! zvítězil seriál Ulice (1,4 – 1,5 mil. diváků), který se hned dvakrát stal nejsledovanějším nezpravodajským pořadem dne. To je bezesporu výborné vysvědčení pro jeho tvůrce a zároveň známka (ne)schopnosti všech TV stanic nasadit byť i v lepším vysílacím čase úspěšnější pořad. V dalších dvou všedních dnech pak českým obrazovkám vládne pokračování Ordinace v růžové zahradě (1,9 mil. a 2,1 mil. diváků). Nejsledovanějším pořadem minulého týdne se stalo nedělní vydání Televizních novin (2,7 mil. diváků). Za zmínku stojí i výborná sledovanost miamské a lasvegaské Kriminálky (obě po 1,5 mil. diváků), dařilo se i seriálu Dr. House (1,2 mil. diváků). Podíl Novy na celodenní sledovanosti v uplynulém týdnu poklesl z 38,62% na 37,45% a její share v prime timu se snížil ze 42,66% na 41,22%.

Eurosong 2008 na ČT1: mnoho povyku pro nic
Česká televize
si odbyla další zkušenost s Eurosongem. Sledovanost 800 tis. diváků a nekonečné diskuse o bílých kalhotkách vítězky nejsou zrovna nejlepší vizitkou televize veřejné služby. V neděli se zato dařilo filmu Všechno nejlepší (1,5 mil.diváků), který se na ČT1 stal nejsledovanějším pořadem týdne. První program ČT má za sebou i relativně úspěšný pátek – Uvolněte se, prosím (1,5 mil.diávků), 13. komnata (1.3mil. diváků), sledovanost se zvýšila i seriálu Přísahám a slibuji (1 mil. diváků). Jelikož v ostatních všedních dnech výsledky ČT1 příliš neoslnily, byly to především pořady z konce týdne, které se zasloužily o nárůst podílu ČT1 na celodenní sledovanosti z 21,54% na 22,04% a zvýšení sharu v prime timu z 23,49% na 23,76%.

Prima TV: 1. zprávy opět na úrovni milionu diváků
Na „psychologickou“ úroveň sledovanosti jednoho milionu diváků se dostaly jak nedělní 1. zprávy, tak i pořad Ber nebo neber! Stejného výsledku dosáhlo i další vydání TOP STAR magazínu, dobrou sledovanost si drží Hádej, kdo jsem! (1,2 mil. a 1,3 mil. diváků) stejně jako Velmi křehké vztahy (1 mil. a 1,1 mil. diváků). I proto share Primy v hlavním vysílacím čase mírně vzrostl z 18,04% na 18,14%. Podíl Primy na celodenní sledovanosti se však snížil z 18,7% na 18,25%.

Kde ostatní ztrácejí, ČT2 získává
Kanálu ČT2 se daří sbírat diváky především ve dnech, ve kterých zůstává nezacelená díra po úspěšném pořadu na sousedních kanálech – v pondělí tak láká stabilně kolem půl milionu diváků Souboj vojevůdců, v pátek zazářil první díl přírodovědného seriálu Davida Attenborougha Planeta Země (700 tis. diváků). Exkurzi do dalšího zimního sportu přinesl v sobotu přenos z ME v krasobruslení (600 tis. diváků) stejně jako následující vyprávění přední české krasobruslařky Áji Vrzáňové Album (500 tis. diváků). I díky těmto pořadů si kanál ČT2 polepšil, když se jeho podíl na celodenní sledovanosti zvýšil ze 6,48% na 7,54% a jeho share v prime timu povyrostl ze 4,77% na 5,46%.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .