Sledovanost 03/2008: Úspěšné tažení pořadu Hádej, kdo jsem! programem všedních dní

radiotv-archiv4Uplynulý týden byl na českých obrazovkách ve znamenání dalšího povánočního zklidnění. Výkyvy sharu se u jednotlivých kanálů pohybovaly vrámci rozumných mezí. Zda jde jen o klid před bouří, kterou by do relativně poklidných vod televizní sledovanosti mohly přinést změny na TV Prima – hlavně pak plánované přesunutí jejich zpráv na 19:30 proti Televizním novinám na Nově, ukáže až čas.

Primě zatím na výbornou vychází přesunutí Hádej, kdo jsem! (1,2 mil. a 1,4 mil. diváků) na všední dny. V pondělí i ve středu tento pořad soutěží s nováckou Ulicí (1,3 mil. – 1,4 mil. diváků) o pozici nejsledovanějšího nezpravodajského pořadu dne. V pondělí tak za sebou nechává i seriály Místo v životě (1 mil. diváků) či Dobrá čtvrť (800 tis. diváků), které jsou vysílány ve stejný čas.

V neděli se o poznání hůře než Petru Vondráčkovi daří Pavlu Zunovi v Ber nebo neber (800 tis. diváků), který ani tentokrát recept na Záhadu bermudského trojúhelníku (1,9 mil. diváků) na Nově nenašel. Přes jeden milion diváků k televizním obrazovkám přilákal film Opravdová láska (1,2 mil. diváků) na ČT1.

V pátek vzrostla sledovanost talk show Uvolněte se, prosím (1,5 mil. diváků), větší část diváků k sobě ale opět stáhla Nova komedií Slunce, seno, erotika (1,8 mil. diváků). Díly z nové řady seriálu Ordinace v růžové zahradě (2 mil. a 2,2 mil. diváků) navázaly na své předchůdce plynule i ve výsledcích sledovanosti.

Menší a malé televizní kanály, které jsou v tv metrovém průzkumu společnosti Mediaresearch měřeny souhrnně jako Ostatní, mírně zvýšily svůj podíl na sledovanosti. Jejich share v prime timu vzrostl z 10,84% na 11,04% a jejich podíl na celodenní sledovanosti se zvýšil ze 14,29% na 14,66%.

TV Nova: Nová řada Ordinace ve stopách svých předchůdkyň
Podíl TV Nova na celodenní sledovanosti mírně poklesl z 38,8% na 38,62%, její share v prime timu se snížil ze 43,56% na 42,66%. V dobrých výsledcích pokračuje seriál Ulice (1,3 mil. – 1,4 mil. diváků), na předešlou řadu navázaly i ve sledovanosti nové díly Ordinace v růžové zahradě (2 mil. a 2,2 mil. diváků). Kolem svých tradičních hodnot se držely výsledky i ostatních důležitých pořadů Novy: Střepiny (1,6 mil. diváků), Kriminálka Miami (1,5 mil. diváků), Občanské judo (1,4 mil. diváků), Na vlastní oči (1,2 mil. diváků), Dr. House (1,1 mil. diváků). Pod milionem zůstali jak Ztracení (900 tis. diváků) tak i Útěk z vězení (700 tis. diváků). Nejsledovanějším pořadem se stalo nedělní vydání Televizních novin (2,7 mil. diváků).

Lepší víkend vytáhl ČT1 výše
Především díky zlepšeným víkendovým výsledkům vzrostl podíl kanálu ČT1 na celodenní sledovanosti z 21,47% na 21,54% a jeho share v prime timu se zvýšil z 22,39% na 23,49%. K televizním obrazovkám lákaly především Trapasy (1,3 mil. diváků) a Opravdová láska (1,2 mil. diváků). V pátek se zvýšila sledovanost talk show Uvolněte se, prosím (1,5 mil. diváků). Nejsledovanějším pořadem kanálu ČT1 pak bylo nedělní vydání Událostí v regionech (1,5 mil. diváků).

Prima: Sledovanost TOP STAR magazínu stále roste
Primě vyšly minimálně dvě její letošní novinky: celebrity TOP STAR magazín (1 mil. diváků) se chytil a jeho sledovanost neustále roste. Vyplatilo se i přeřazení pořadu Hádej, kdo jsem! (1,2 mil. a 1,4 mil. diváků) z neděle na všední den. Na svých tradičních číslech se drží Velmi křehké vztahy (oba díly 1 mil. diváků). O poznání hůře se však daří seriálovým novinkám (Hrdinové, Žralok, a další), které do souboje o diváka zatím příliš výrazně nepromluvily. Pod úroveň milionu diváků poklesla i sledovanost 1. zpráv (maximálně 900 tis. diváků). stejně jako nedělního pořadu Ber nebo neber! (800 tis. diváků), kterému se více dařilo v tandemu s Hádej, kdo jsem! Podíl Primy na celodenní sledovanosti se jen nepatrně zvýšil z 18,65% na 18,7%, zatímco její share v prime timu poklesl z 18,43% na 18,04%.

ČT2: méně sportu = méně diváků
Kanál ČT2 má za sebou z pohledu výsledků sledovanosti další nevýrazný týden. Česká televize z něj postupně  vytěsňuje sportovní pořady, což nemá zrovna pozitivní dopad na jeho sledovanost. Výjimkou tentokrát byly jen víkendové přenosy ze Světového poháru v letech na lyžích (400 tis. a 500 tis. diváků). Další z pořadů z předních příček žebříčku sledovanosti se pak dají s klidem zařadit do kategorie „pro náročnějšího diváka“Souboj vojevůdců, Na plovárně s Hanou Maciuchovou (oba 500 tis. diváků), či další díl ze série Jak se žije … nebo dokument Tajemní vorvani (oba 400 tis. diváků). Podíl kanálu ČT2 na celodenní sledovanosti poklesl ze 6,79% na 6,48% a jeho share v prime timu se jen nepatrně snížil ze 4,78% na 4,77%.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .