Seriálový podzim na Nově

radiotv-archiv36UVNITŘ TABULKA S PROGRAMEM – Jakýkoli seriál byl až donedávna zárukou vysoké sledovanosti. Nemocnice na kraji města po 20 letech stejně jako první řada Pojišťovny štěstí překračovaly pravidelně tří milionovou hranici. Letošní podzim diváky seriálů rozhodně přesytí – ČT nabídne premiéru Nemocnice a Zdivočelé země, Prima pak Ošklivku Katku a Velmi křehké vztahy. Nova bude mít ve svém schématu hned 6 seriálů.

Je celkem jasné, že Nova nevynechá ve svém programu vlajkové lodě – Ordinaci v růžové zahradě a Ulici. Zde se žádná změna vysílacího času nekoná, Ulice zve ve všední dny od 18:30, Ordinace pak svá vrátka otvírá v úterý a čtvrtek po osmé hodině večerní. Na obrazovky se vrací také Pojišťovna štěstí, dokonce už se svou čtvrtou řadu. Seriál se (společně se svými 16 díly) vrací do svého původního časového slotu – neděle ve 20:00 (přitom druhá a třetí byla vysílána v pondělí a středu ve 20:00).

Hned v pondělí 1.září se představí zbrusu nový seriál Kriminálka Anděl v hlavní roli s Martinem Stropnickým a Miloslavem Mejzlíkem. Ve středu bude stanice lákat do Soukromých pastí – série 12 samostatných televizních filmů. Jedná se o autentické příběhy ze života, kde hlavními aktérkami budou ženy, řešit se má eutanazie, krása nebo prostituce. Nova do rolí obsadila Jiřího Bartošku, Táňu Vilhelmovou, Lukáše Vaculíka, Magdu Vašáryovou., Ivanu Chýlkovou či Elišku Balzerovou.

Čtvrteční Ordinaci střídá před půl desátou sitcom Comeback. Hlavní roli má na svých bedrech Martin Dejdar a jeho seriálový bratr Tomáš Matonoha. Vyhořelý zpěvák (T.Matonoha) bude společně se svým bratrem vychovávat 17letou dceru (tu ztvární Kristýna Leichtová – zahrála si například ve filmu Účastníci zájezdu). Dramaturgicky sitcom vede Tomáš Baldýnský, má bohaté zkušenosti i ze seriálu Ulice.

Přece jenom ale Nova uvede i nové zábavné formáty. Jednou z novinek má být také společenský magazín ze zákulisí showbyznysu Přísně tajné, v televizní baru Vás obslouží Jitka Kocurová a Savan Tofi. Magazín bude konkurovat „primáckému“ Top star magazínu s Mahulenou Bočanovou. „Upřímnost na zabití“ je podtitul dalšího titulu televize. Pořad Neviňátka, vysílaný každou neděli v 17:30, bude moderovat Pavlína Wolfová. V současné době moderátorka pořad s malými dětmi připravuje i pro veřejnoprávní ČRo 1 Radiožurnál, slýchávat jej můžete o víkendu. Obdobná rubrika kralovala konci každé epizody Zlatíček (moderované Petrem Nárožným, později Václavem Postráneckým).

Nova přichystala i zahraniční seriálové akvizice. Nový doktorský tým dostane Doktor House (čtvrtou řadu uvede Nova v pondělí po deváté hodině večerní), kromě něj diváci uvidí i čtvrtou řadu Ztracených (neděle 22:20), v níž se budou kromě flashbacků (pohledů do minulosti) střídat také flashforwardy (pohled do budoucnosti). Pokračovat mají i Kriminálka Miami a Las Vegas. Z filmových akvizic zmiňme Válku světů, World Trade Center a Lék pro moderního muže. Z českých filmů Nova uvede dokument Občan Havel, filmy BestiářSvatba na bitevním poli s Bolkem Polívkou a asi nejočekávanějším filmovým titulem bude Obsluhoval jsem anglického krále.

Letošní podzimní schéma jsme pojali pod heslem: Odvažte se zažít více. Je to navázání na náš slogan, který jsme začali používat loni, kdy jsme vzkázali divákům, že oni jsou ty naše hvězdy,“ shrnuje podzim generální ředitel Novy Petr Dvořák.Časy uvedené v programovém schématu televize Nova je pouze orientační.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .