Prima znovu zvažuje přesun hlavní zpravodajské relace

radiotv-archiv14Televize Prima by mohla po skončení fotbalového Eura vrátit své hlavní zprávy na sedmou hodinu večerní. Informuje o tom server Novinky.cz. Prvotní sledovanost Zpráv TV Prima po přesunu na 19.30 byla povzbudivá, pak ale prudce poklesla a nyní si nové zprávy vedou hůř než v době, kdy se vysílaly v devatenáct hodin.

Server Novinky.cz píše, že podle informací z Primy se bude čas vysílání večerních zpráv posunovat již v červnu v souvislosti s přenosy z mistrovství Evropy ve fotbale, které bude Prima vysílat. Po skončení fotbalového šampionátu by se ale zprávy již nemusely vracet na svůj dnešní vysílací čas, nýbrž by se posunuli na dřívější dobu, například na 19.00 hodin. V tuto dobu se primácké zprávy dlouhá léta vysílaly, a průměrná dlouhodobá sledovanost byla přibližně dvojnásobná v porovnání s dneškem.

Mluvčí Primy Ladislav Pavlík zatím vyvrací, že by se uvažovalo nad přesunem hlavních zpráv. „Neuvažujeme o tom, pracujeme na zlepšení obsahu zpráv,“ řekl mluvčí serveru Novinky. Sledovanost primáckých zpráv za poslední měsíc osciluje na hodnotách od 400 tisíc do 800 tisíc. Při premiéře nových zpráv s Pavlem Zunou a Mirkou Čejkovou byla sledovanost 1,43 miliónu diváků. V dalších dnech zvídavost diváků postupně upadala.

Bývalý ředitel televize Nova a současný europoslanec Vladimír Železný vybízí k trpělivosti. I když Zprávy TV Prima svůj přímý souboj o diváky s Televizními novinami na Nově prohrávají, podle Železného se to do budoucna může změnit. „Já to řeknu obecně. Chce to určitou trpělivost. My jsme si navykli, že když zahájíme nějakou kampaň, že něco přijde, něco budeme mít, nový formát nebo něco, takže ten úspěch musí být okamžitý, razantní, smeteme všechny na trhu. Ono to tak není. Televize, zejména televize, která jde do plného konkurenčního pole, tak se musí chovat trochu jinak,“ řekl Železný minulý týden v Pressklubu Frekvence 1.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .