Prima vzdává boj, Zprávy TV Prima opět v 18:55

radiotv-archiv13Od 5.května bude Prima svou hlavní zpravodajskou relaci Zprávy TV Prima opět vysílat za pět sedm. Po třech měsících vzdává boj s konkurenčními Televizními novinami TV Nova. Dnes to na tiskové konferenci oznámil ředitel televize Marek Singer. Posun zpráv s sebou přinese i další změny programového schématu.

Návrat Mirky Čejkové a Pavla Zuny si 4.února nenechalo ujít 1,43 milionu diváků (share 34,9%), Televizní noviny v té době sledovalo jen 1,85 milionu. Prima slavila, jenže předčasně. Druhý den Zprávy TV Prima sledovalo 1,1 milionu diváků, koncem týdne už jen necelých 900 tisíc a v současné době je vyhledává necelý půlmilion. Na celém přesunu tedy paradoxně nejvíce vydělala Česká televize, sledovanost Událostí se vyšplhala až na 1,2 milionu. Pavel Zuna ještě donedávna přesun popíral, změna času měla přijít jen krátkodobě v červnu (kvůli fotbalovému Euru na osmou) a pak se teprve mělo ukázat co dále. Dnes však na setkání s novináři novopečený ředitel TV Prima Marek Singer oznámil, že se Zprávy TV Prima přesouvají zpět na 18:55, do konkurence Událostí ČT. Počasí bude Prima vysílat v 19:55.

Ředitel popřel, že změna času nastává kvůli malé sledovanosti: „Lidem se naše zpravodajství líbí, pouze měli připomínku k vysílání času. Divákům více vyhovuje čas 18:55.“ A co Pavel Zuna? Cítí se jako poražený? „Nepřipadám si jako vítěz, ale o fiasku mluvit nejde,“ řekl šéfredaktor zpravodajství. Připomeňme, že začátkem měsíce se mírně změnila i dramaturgie Zpráv, rozrostly se o nové rubriky – Slavné datum, Šetříme vaše peníze či Setkání s hvězdou. Sportovní zpravodajství nově nabízí každý den Sportovní příběh a reportáže z NHL připravuje Petra Eliáš-Voláková. Sport si, co se týče sledovanosti, vede mnohem lépe, průměrně si jej nenechá ujít kolem 650 tisíc, stejně tak i Počasí.

Změna vysílacího času se dotkne i dalšího programu. Vědomostní soutěž Milionář, moderovaná Romanem Šmuclerem, se přesouvá na 18:05, nahradí tak rodinnou hru 5 proti 5. Ani sledovanost Milionáře nedělá Primě radost, první díl sledovalo 670 tisíc lidí (share 18,3%), postupně klesala až pod hranici 400 tisíc. Čas 19:30 bude nově vyhrazený americkému komediálnímu seriálu Přátelé – a to od pondělí do neděle. Několik let jej vysílala také Česká televize. Smutní budou ale fanoušci seriálového Komisaře Rexe, jeho vysílací čas obsadí Jak se staví sen. Přitom Prima odvysílala jen první řadu seriálu, stejný osud stihnul minulý týden také sobotní kriminálku Siska.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .