Prima sjednocuje regionální vysílání

radiotv-archiv5V pondělí 1. září se pod jednu hlavičku sjednotí sedm regionálních televizních stanic. Tyto televize, které s TV Prima sdílejí kmitočty, přejdou pod jednotný název R1. Sjednocen bude i vysílací čas. Dvacet zpravodajsko-publicistických minut poběží ve všední dny mezi 17.40 a 18.00.

Od pondělí 1. září dojde k zásadní změně v regionálním vysílání na TV Prima. Liberecká televize GENUS, mostecká DAKR, karlovarská VŘÍDLO, plzeňská ZAK, olomoucká MORAVA a TV VYSOČINA se spojují do jednotné programové sítě.  Nové je také jednotné označení R1, které se stane nedílnou součástí jejich názvu. K tomuto projektu se připojují i středočeské a pražské vysílání TV Prima.

Ke sjednocení také dojde ve vysílacích časech. Premiéra poběží každý všední den od 17.40 do 18.00 a repríza bude odvysílána následující den mezi 7.00 a 7.20.
Shodná bude i grafická podoba jednotlivých regionů a název pořadu Minuty regionu. Obsahově se pak budou samozřejmě lišit. Sloganem celé sjednocovací kampaně je R1 – ZRCADLO VAŠEHO KRAJE.
Šéf zpravodajství a publicistiky TV Prima Pavel Zuna prohlásil: „Jsme velmi rádi, že k tomuto sjednocení dochází, a plně ho podporujeme. Jednotný formát je určitě ku prospěchu.“

Novinkou ve vysílání televizí R1 jsou společné koprodukční pořady, na jejichž výrobě se podílejí všechny televize v této síti. V pondělí půjde do éteru vlastivědný cyklus Mozaika. Úterý patří kulinářskému pořadu Gastro a středa televizním radám z cyklu Víme jak. Ve čtvrtek poběží pozvánky pod názvem Výlet a pátek je vyhrazen pro pořad o zdraví Vitamín.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .