Olympiáda na České televizi bude největší v historii

radiotv-archiv45VIDEO UVNITŘ – V pátek osmého osmý dva tisíce osm v osm hodin a osm minut odstartují XXIX. Letní olympijské hry. Čína slibuje monstrózní, velkolepou a apolitickou podívanou, jež nemá v historii olympijských her obdoby. Lze říci, že Peking je vyleštěn na nejvyšší možnou míru. Česká televize, jako tradičně, nažhavila svou sportovní sekci a také chystá nejširší pokrytí v dějinách. Trošku nadneseně se mluví o 48 hodinách denně.

Možná můžeme říci, že Česká televize dosáhla „přenosové nirvány“. Současné technologické možnosti jí umožňují jednak nonstop vysílání na ČT2 a ČT 4 Sport, ale i na internetu. Zvýšení počtu distribučních tras na osm je nejspíš tím největším vylepšením, co ČT nabídne. Pokrytí sportů a českých sportovců tak bude velmi vysoké a možná i stoprocentní. Středem internetu se pro sportovní fanoušky stanou na 16 dní stránky. http://loh.ct24.cz/, kde budou, kromě již zmíněných osmi kanálů, všechny důležité údaje včetně aktuálního televizního programu. Tyto stránky platí pouze pro Českou republiku.

Welcome to Beijing

Program je pouze nahozen

Program Olympiády není pevně stanoven. Bude se aktualizovat a měnit v závislosti na účasti českých sportovců, počasí, atp. Nejčastěji se to nejspíš projeví v tenisovém turnaji. Vysílat se má 48 hodin denně. Takže na obrazovkách ČT2 a ČT 4 Sport poběží tok olympijských bojů, který bude přerušen pouze čtyřikrát. Kvůli smluvním závazkům ČT musí odvysílat některé zápasy Gambrinus ligy a závody MS silničních motocyklů z Brna.
Hlavním kanálem bude samozřejmě ČT2, kde se divákovi dostane klasického Studia, tentokrát olympijského. V tomto Olympijském studiu se představí rekordních 71 hostů, např. Martin Doktor. V roli spolukomentátorů se přímo v Pekingu představí například Tomáš Dvořák, Jaroslav Kovář nebo Markéta Kaplanová.
Olympijské studio se na ČT 4 Sport neobjeví. Hry zde poběží bez rámcové zastřešení ze studia a přenosy se budou soustředit zejména na míčové hry.

Nejdražší reklamní čas

Nezbytnou součástí Olympijských her současnosti je reklama a prodej reklamního času. Nejdražší čas, který ČT letos nabízí, je finále desetiboje s Romanem Šebrlem. To se odehraje v sobotu 23. srpna a Roman Šebrle bude obhajovat zlato z Atén. Na jeho triumf se před čtyřmi lety dívalo 1 370 tisíc diváků.
Dalšími drahými časy budou zahajovací a závěrečný ceremoniál, divácky atraktivní sporty a disciplíny, v nichž existuje šance na českou medaili.
Celkově počítá Česká televize s výnosem z prodeje reklamního času s 20 milióny korun. Vzhledem k velkému časovému posunu kalkuluje Česká televize s částkou poněkud nižší než tomu bylo před čtyřmi lety v Aténách.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .