Nova dnes spouští pokus o reinkarnaci českého sitcomu

radiotv-archiv41TV Nova dnes rozjíždí jeden ze svých taháků letošního podzimu. Vzhledem k tomu, že pokus o původní český sitcom zatím vždy tvrdě narazil, lze hovořit o pořádném kusu odvahy, což nelze než ocenit. Také díky tomu můžeme Comeback nazvat událostí letošního televizního podzimu. Otázkou zůstává, zda pozitivní, či negativní.

Čtvrtek, dvacet minut po deváté večerní se ode dneška na, minimálně, 24 týdnů stává dobou, kdy fanoušek sitcomu zapne TV Nova. Tedy, pokud bude na co koukat. Nova dnes rozjíždí původní český sitcom Comeback. Je potřeba ocenit odvahu, že se naše komerční jednička pustila do žánru, který u nás, v původní podobě, vždy zcela ztroskotal. Situační komedie je výlučně záležitostí televizního světa, když mistři v tomto oboru se nacházejí v USA. Velká Británie se pak stala kolébkou specifické odnože, jež dostala pojmenování „britcom“.
Nováci, Hospoda, Policajti z předměstí – to jsou dosavadní pokusy o sitcom v českém hávu. Televize je prostor, kde čas běží velmi rychle, a proto už máme dostatečný odstup, abychom mohli říct, že ani jeden z těchto projektů se Nově nevyvedl. V exkluzivním rozhovoru s  jedním z  „otců“ Comebacku, který pro vás připravujeme na úvod příštího týdne, Tomáš Baldýnský přiznává, že tyto předchozí seriály s tvůrčím týmem nijak nestudovali, což chápe jako slabinu v přípravě. Na druhou stranu ovšem uvádí, že prošli intenzivním workshopem, který vedl John Vorhaus, jenž je jedním z tvůrců seriálu Ženatý se závazky.

Popík z let osmdesátých

Comeback se točí kolem zašlé hvězdy populární hudby, jež své největší úspěchy slavila v osmdesátých letech. Tomáš Pacovský alias Tomi Paci (Tomáš Matonoha) žije v generačním konfliktu se svou sedmnáctiletou dcerou Ivou (Kristýna Leichtová). Kořením by měla být postava Tomiho staršího bratra Ozzáka (Martin Dejdar), která je vyznavačem metalu a už šestnáct let je na návštěvě u Tomiho. Spojovacím článkem mezi postavami je obchod s hudbou vlastněný Tomášem, kde Ozzák prodává.
Obsazení postavy Ozzáka bylo, podle Tomáše Baldýnského, velkým oříškem. Do Ozzáka se totiž všichni scénáristé a tvůrci zamilovali, tudíž se při castingu vždy někomu něco na jednotlivých adeptech nezdálo, až do příchodu Martina Dejdara.  Zajímavostí může být skutečnost, že role Tomáše byla původně psána pro úplně jiného herce.

Comeback na tn.cz

Stránky tn.cz budou také obohaceny. TV Nova rozhodla, že jednotlivé díly Comebacku budou k vidění právě zde, a to ve stejný den, kdy poběží v televizi – na tn.cz budou po 22. hodině. Nova tak možná startuje jednu z možností, co internet nabízí. Vzhledem k tomu, že Nova nevlastní tolik vysílacího času, který by jí umožňoval dostatečný počet repríz, může se rychlé opakování původních pořadů stát právě na internetu, konkrétně na tn.cz, vítaným doplňkem pro diváky.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .