Nejvíce nových formátů v roce 2008 přinese Česká televize

Diváci, kteří mají rádi novinky a inovace v televizních programech, se mohou těšit. Od ledna přichází první vlna nových pořadů. Většina z nich nese pečeť České televize. Komerční stanice zůstávají v kvantitě výrazně pozadu, navíc své velké projekty odstartují až o několik týdnů později. První dva měsíce v roce totiž patří k inzertně nejslabším obdobím roku a tak se drahé programy výhodněji uplatní v následném období delších reklamních breaků.

Halinu Pawlovskou nahradí Luboš Xaver Veselý


Obměnou projde od ledna programové schéma České televize. S některými pořady se jejich příznivci musí rozloučit (Banánové rybičky, Bolkoviny), mnohé nové svůj divácký potenciál otestují již za tři týdny. Brněnské studio nahrazuje končící talkshow Haliny Pawlovské novým formátem. V pořadu Café X podrobí důkladné zpovědi pozvaného hosta ostřílený rozhlasový moderátor Luboš Xaver Veselý. Jeho show bude vysílána živě každou středu po půl jedenácté večer na prvním programu. V premiérovém díle zasedne do horkého křesla 2. ledna Michael Kocáb.


Rovněž v Brně vznikl cyklus Po stopách hvězd. Půlhodinové díly se stanou jakýmsi obrazovým životopisem slavných osobností. Ve čtvrtek 3.ledna série odstartuje profilem Marka Ebena. Nejmladší diváky v neděli před sedmou ranní přivítá do nového dne Raníček s Dádou Patrasovou. Starším dětem je určena nová dobrodružná soutěžní hra Případy detektiva Packala. Záhady bude řešit vždy v sobotu dopoledne.


Václav Vydra se stal průvodcem sobotním rodinným magazínem Mezi námi zvířaty. Bude z mnoha úhlů sledovat vztahy mezi lidmi a jejich němými kamarády. Pomáhat jim bude i pořad Veroniky Novákové Psí život hledající každou neděli nový domov čtyřnohým přátelům. Popularizovat vědecké poznatky bude mít za cíl magazín Port (středa, ČT2).


ČT24 prodlouží blok Před polednem


Moderátor Aleš Háma bude moderátorem nové soutěžní hry Taxík. Kvíz má vysílací čas vždy v sobotu vpodvečer. Ve stejný den bude k vidění i Čtenářský deník – čtvrthodinka, v které jedna známá osobnost představí dílo svého oblíbeného autora. Miroslav Táborský se na obrazovky vrátí jako průvodce světem kreslených hrdinů v hodinovém magazínu Klub animovaného filmu (neděle dopoledne, ČT2). Oblíbené české seriály budou v lednu zastupovat Dobrá čtvrť, Maharal-tajemství talismanu a Létající Čestmír. Starší oblíbené pořady připomene každodenní dopolední pásmo Archivní návraty na ČT1. V jeho rámci jsou připraveny k vysílání seriály, zábavné pořady i dokumenty a publicistika.


Výraznou lednovou novinkou na zpravodajské ČT24 bude dopolední stopadesátiminutový blok Před polednem, který bude vysílán každý všední den od 8.59 a má být jakýmsi prodloužením Dobrého rána. Zájemci o analytickou publicistiku si budou muset zvyknout na pozdější začátek Událostí, komentářů, které mají nový začátek v půl jedenácté večer. Další nové formáty se na všech kanálech veřejnoprávní televize budou objevovat v následujících týdnech. Stále nepotvrzené jsou termíny, kdy se poprvé budou vysílat nové programy Zuzany Bubílkové a Michaely Jílkové.


Nova sází na další serie původní tvorby


Od komerčních stanic záplavu novinek nečekejme. Je přirozené, že raději stavějí na osvědčených pilířích. Nova přinese nové řady seriálů Místo v životě 2 a Ordinace v růžové zahradě 2. V té se objeví nové herecké posily Barbora Munzarová, Petr Štěpánek, Milan Bahula nebo Adéla Gondíková. Do rodiny nováckých seriálů by měl přibýt nový člen. Rozpracovány jsou náměty na sitcom, kriminálku a ve výrobě je již série ženských příběhů Terezy Kopáčové. Nova také dlouho dopředu propaguje svůj hlavní jarní projekt – pěveckou soutěž X-faktor. V nejbližších měsících by se na této stanici měla objevit i celebrity show, která vyplní místo po před rokem zrušeném Prásku.


Prima v lednu výrazně vsadí na svůj nejnovější hit. Soutěž Hádej, kdo jsem! S Petrem Vondráčkem v roli hostitele v posledních týdnech oslovuje v neděli po čtvrt na deset večer 1,1 milionu diváků. Od prvního týdne nového roku obsadí dvakrát týdně exkluzivní čas ve 20 hodin (pondělí, středa). Konkurovat mu bude nová série Místa v životě na Nově a tak až čísla z peoplemetrů ukáží, zda mu toto programové prostředí neublíží. Prima do hry vrací také Mahulenu Bočanovou v inovovaném pořadu TOP star magazín (dříve TOP10). Bude jí patřit středeční večer po deváté. O den později naváže na svého předchůdce Krimi Live pátrací pořad Krimi Report.


I Prima před nedávnem potvrdila své hlavní jarní projekty. Budou jimi vědomostní soutěž Milionář, česká verze telenovely Ošklivka Betty a česko-slovenský krimiseriál První oddělení.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .