Léto s Českou televizí

radiotv-archiv25Tento týden odtajnila své letní programové plány také veřejnoprávní Česká televize. Ani v jejím případě se ve vysílání neobjeví pouze reprízy, ale přijde i s premiérovými díly některých svých pořadů. Společně s datem 30. června přichází ke slovu i změna stopáže hlavní zpravodajské relace Událostí.

Zpravodajství dozná změn
Od pondělí 16.června prochází nejstarších studio České televize – Studio 6 – velkou dvou a půl měsíční přestavbou. Původně mělo jít pouze o rekonstrukci „světelného parku“, ředitel zpravodajství Milan Fridrich přišel s ideou o vytvoření zcela nového prostředí. Pořady, jako například Dobré ráno, Vedlejší efekty, či Historický magazín, se budou do září odbavovat ze zpravodajského velína. Studio 6 začala Česká televize využívat po přestěhování z Měšťanské besedy v roce 1979, v minulosti se odtud vysílalo především zpravodajství – Televizní noviny, „21“ nebo Federální kriminální ústředna pátrá. ČT se tímto krokem chystá na přechod k vysílání ve formátu 16:9. Nové studio má být více flexibilní, každý pořad díky němu získá na první pohled odlišnou scénu. Od září se pravděpodobně dočkáme další mutace Dobrého rána, kromě stávajícího zpravodajského, se chystá oddechová life-stylová verze, kterou by prozatímně vysílala ČT2. V budoucnu by tato verze přešla na ČT1 a zpravodajské ráno by pak zůstalo jen na ČT24.

Od 30.června se nově prodlužují hlavní Události na 35 minut. Události v regionech nahradí stávající Večerníky v 18:00, ty skončí až v 18:25 (tedy o 10 minut později). Tradiční podvečerní magazíny (Kluci v akci, Bydlení je hra,…) začnou již v 17:30, celé léto poběží premiérové díly (mimo Kluků v akci). Předcházet jim bude AZ-kvíz (17:05). I Černé ovce se stěhují a to na 18:25. Původně se měly Události v regionech vysílat již v 17:45, současně se uvažovalo o přesunu Interview ČT24 na 12:30, kdy mělo dostat novou dramaturgii vycházející z obdobných duelů v zahraničních televizích. To ale podle programových plánů již neplatí a Interview ČT24 zůstává v 17:30.

Prázdninový program ČT1
Pořad Sama doma si bere tradiční letní dovolenou a jeho místo zaujme archivní Domácí štěstí Ivy Hüttnerové. I přes léto si milovníci žluté rodinky Simpsonových přijdou na své v reprízových dílech (po-st 15:25, pá 14:40 – ČT1; po-st + pá-so 19:30 ČT2). Na pokračování premiérové osmnácté řady si však musí diváci počkat do září 2008. Pondělní seriálové žezlo převezme dvacetidílná Zdivočilá země, jejíž první díl poběží výjimečně již tuto neděli. Úterní prime-time ovládne soutěžní pořad Taxík, následovaný reprízovou Všechnopárty a premiérovým pořadem Retro. Středeční večer zůstává stejný, pouze Pošta pro tebe získá podtitul „Návraty“ a zmapuje pokračování příběhů, které nejvíce zaujaly. Čtvrtek nám nabídne hned několik seriálů – sedmidílný rodinný seriál Josef a Ly, o hodinu později nastoupí Taggart a večer uzavře Detektiv Martin Tomsa. Volné pokračovaní Nemocnice na kraji města, 13.komnata a také Uvolněte se, prosím budou Vašimi pátečními průvodci. Českým filmům je vyhrazen celý víkend – sobota láká na české detektivky (Poslední žár,…) a neděle nabídne setkání s Hvězdou mého srdce (jedná se o filmy, v nichž se objeví herci úspěšní ve stejnojmenné anketě ČT).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .