Letní obrazovky zaplní seriály

radiotv-archiv33Poslední dobou se stává dobrým zvykem, že se v létě nedíváme jen na reprízy silvestrovských pořadů, ale televize nabídnou také premiérové díly seriálů či zábavných pořadů. Podívejme se na menu, které na léto připravily dvě komerční televize Nova a Prima. Nova přichystala pro diváky především seriály – a to jak české, tak i zahraniční. Prima vsází na své osvědčené zbraně.

Prima ve znamení VKV
Začněme Primou. Hned po skončení Eura se na obrazovky vrátí nejstarší český nekonečný seriál Velmi křehké vztahy. I letos o prázdninách se můžeme těšit na další pokračování seriálu v pravidelném čase, vždy v úterý a ve čtvrtek po osmé večerní. Prima slibuje, že se příběhy hrdinů do konce léta uzavřou a od podzimu hodlá přinést do seriálu „novou krev“. Herci ze seriálu (konkrétně Dana Morávková, Bohumil Klepl, Alice Bendová, Martin Zounar a Petr Vondráček) Vám v případě zájmu budou dělat společnost opět dvakrát týdně. Vždy v pondělí a ve středu v osm hodin na Vás čekají v premiérových dílech zábavného pořadu Hádej, kdo jsem! Seriál Ošklivka Katka si naopak dává pauzu, sledovat ale její osudy můžete alespoň v reprízách od začátku června vždy o víkendu kolem druhé hodiny odpoledne. Po zbytek týdne ovládnou obrazovku Primy herecká jména Michèle Mercier (jako Angelika), Mel Gibson či Arnold Schwarzenegger. Každou neděli kolem 23:00 přijde na řadu repríza první série sci-fi seriálu Invaze, jenž Prima vysílala před dvěma roky.

Nova – „Léto na plné otáčky“
Naopak Nova dveře seriálové Ordinace v růžové zahradě i Ulice uzavírá. Fanoušci seriálů si ale rozhodně přijdou na své. Všední dny v 9:25 patří dokumentům z dílny National Geographic – Kronika divočiny. Odpoledne se ke slovu dostanou reprízy seriálů Ztraceni I-III (15:00), Kobra 11 (16:00), Dr.House I+II (18:40), v 17:45 se po delší době přihlásí i česká Redakce I-III. Premiérově Nova zařazuje seriál Dva a půl chlapa IV+V na 17:20. Večer strávíte ve společnosti premiérové Kobry 11, po jejím skončení ovládnou pondělní večer (od 14.7.) nové případy Komisaře Rexe v deváté řadě s názvem „Návrat Komisaře Rexe“. Nova přebírá doménu Primy. V deváté řadě dostane německý ovčák Rex nové páníčky, jedním z nich bude blonďatý italský policista. Následují Vražedná čísla a filmy. Úterý potěší rodinnými filmy a Kriminálkou Miami. I středa se ponese ve znamení krimiseriálů. Zbytek týdne zaplní Nova hlavně filmy (počínaje českými, přes komedie a dobrodružství, romantikou konče). Po delší odmlce se vrací agent Jack Bauer v podání Kiefera Sutherlanda. Čtvrté sérii 24 hodin je vyhrazena nedělní desátá večerní. V USA se v lednu rozjede dokonce už sedmá řada. Seriál je specifický tím, že se odehrává v reálném čase, jedna epizoda představující jednu hodinu ze dne (společně s reklamou) v USA opravdu běží přesně 60 minut. Čistý čas jednoho dílu je zhruba 42 minut. Podrobné programové schéma najdete v přiloženém přehledu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .