Óčko nabídne novou hitparádu RGM Space

Nová hitparáda RGM SPACE, s podtitulem „Nehlasuj!!! Stahuj!!!“, se objeví na obrazovkách již 16.července 2007. Jako moderátorka se představí zpěvačka L.B.P. Markéta Poulíčková. Ve stejný den se spustí tato hitparáda i v rádiové síti Kiss, rozhlasovým kolegou Markéty Poulíčkové bude Jiří Štěpánek, známý i pod přezdívkou Štěpi. Po pořadu T-music, který současně vysílá rozhlasová stanice Evropa 2 a televize Prima, tak půjde o další hitparádu, jež se vysílá jak v rádiu, tak v televizi.

O co půjde v nové hitparádě? Čím bude výjimečná? Na to odpovídá hudební televize Óčko: „RGM Space je první a zároveň jediná hitparáda, jejíž žebříček je tvořen nikoli hlasováním, ale stahováním hudby. Fenomén poslední doby, kdy mladí nekupují hudbu na CD, ale stahují si jednotlivé singly z internetu, vynesl na výsluní zájmu internetové hudební portály.“ Hitparáda ale nebude jen o písničkách samotných. Zpěvačka Markéta Poulíčková připravuje novinky ze stahování hudby v České republice.


Podobné hitparády jsou ke slyšení i běžně ve světě. Například britská rozhlasová stanice BBC – Radio 1 vysílá hitparádu s názvem The Official UK Download Chart. Aktualizace probíhá každou středu v 19:00, vysílána je každou neděli mezi 16:00 – 19:00 v rámci pořadu Radio 1’s Chart Show. „The Official UK Download Chart je založena na nejpopulárnějších, legálně stahovaných, nahrávkách ve Velké Británii. Žebříček se skládá z nahrávek, za něž musel uživatel zaplatit, nejedná se o písně stáhnuté zdarma. Zpět ale k RGM SPACE.


Informace bude dodávat Mezinárodní federace hudebního průmyslu (IFPI). Tato společnost se kromě četnosti rotací jednotlivých písniček v rádiích chystá nově sledovat také frekvenci stahování hudby ze všech dostupných hudebních portálu v ČR. Žebříček hitparády bude vznikat každý měsíc. Poprvé hitparáda odstartuje 16.července v 16:00 na Óčku a ve 20:00 na Rádiu Kiss, další kolo pak bude probíhat každé třetí pondělí v měsíci. Po celý měsíc budou výsledky rovněž dostupné na serveru www.i-legalne.cz, na největším internetovém portálu na stahování hudby. RGM propojí hned několik médií určené především pro lidi ve věku 15-30 let, hlavní cílová skupina tohoto projektu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .