Jednooký mezi slepými král

radiotv-archivÚroveň televizní zábavy se povážlivě topí v přízemním bahně. Jediným pořadem, který se poněkud vymezil vůči veřejnoprávní nudě i komerční žádosti o šoky a nečekané zvraty, se stala taneční soutěž StarDance. Jak je u nás dobrým zvykem, dobrý nápad je potřeba vyždímat do poslední kapičky, a proto tento víkend začíná třetí série tance a veselí.

Pohled na StarDance může být dvojí. Při negativním stanovisku lze říci, že si tato soutěž o tančení vzala to nudné z rodinných zábavných večerů typu Hodina pravdy a afektovanou slávu, jež mizí rychleji než hořící hedvábný papír ze soutěží jako je X Factor – to druhé platí samozřejmě pro „obyčejné“ polovičky tančících celebrit. Ten pozitivní postoj říká, že StarDance se vyvarovalo toho nejhoršího z obou druhů víkendové večerní televizní zábavy. Vzhledem k úrovni všech ostatních estrád, zábav a soutěží si StarDance přece jen zaslouží shovívavější pohled. Vždyť šedivé tréninkové tepláky Jiřího Schmitzera z druhé řady poněkud vybočily z prime timeového pozlátka současných dní.
Jak je smutným zvykem – vše úspěšné nesmí být jen tak opuštěno, naopak, vzhledem k mizérii dobrých námětů, je potřeba, aby potenciál byl vyškrábat až na dřeň.

Listopadová tradice?

StarDance I odstartovala v listopadu 2006 a její první kolo sledovaly téměř 2 milióny diváků. Během jednotlivých večerů se stávalo jasné, že se u nás zrodil nový fenomén televizní zábavy. Vítězství si tenkrát vytancovali Kristýna Coufalová a Roman Vojtek. Role zábavného tanečníka se tehdy ujal Václav Vydra. O rok později vyhrála dvojice Iva Langerová Aleš Valenta. Velké sympatie si ale během StarDance II vysloužil Jiří Schmitzer, jehož tréninkové kalhoty byly dokonce vydraženy.  Na úvodní kolo se dívalo méně diváků než na první řadu, ale počet diváků finálového večera se přehoupl přes 2 milióny.  Pod režií obou sérií byl podepsán Roman Petrenko (např. seriál „bakalářských“ povídek To nevymyslíš). Druhá řada StarDance také, mimo jiné, dala zapomenout obdobnému pořadu TV Nova Bailando.

Noví soutěžící – staří moderátoři, režisér i Ulm

StarDance III budou opět provázet Tereza Kostková a Marek Eben. Stejné zůstává i jméno režiséra (Roman Petrenko) a šéfdramaturga – Aleš Ulm.
Taneční páry tentokrát tvoří: Dana Batulková – Jan Onder; Zuzana Norisová – Jan Kliment; Lenka Tvrzová – Bohouš Josef; Albina Zaytseva – David Suchařípa; Jana Doleželová – Michal Necpál; Laura Klimentová – Vladimír Kratina; Eva Krejčířová – Jaromír Bosák; Iva Frühlingová – Michal Kostovčík.
Budoucího vítěze můžeme hledat v párech, kde celebritou je žena. Velké šance má nejspíš Zuzana Norisová, jejíž herecká a muzikálová průprava jí dává velké naděje. Neřízenou střelou se – díky svému ostrému jazyku – může stát Jaromír Bosák, ale skrytým hitem může být způsob, jakým Bohouš Josef bude tančit sambu (v kapkách deště).

Třetí řadu StarDance neprovází taková masivní reklamní kampaň jako řady předchozí. Lze tedy očekávat i menší zájem diváků. I přes své zjevné nedostatky však StarDance zůstává tím nejzajímavějším, co v daném oboru české televize nabízí. Jelikož ale tato taneční estráda nabízí také mnoho hluchých a slepých ploch, je pořekadlo použité v nadpisu zcela namístě. StarDance III jen potvrzuje, že ČT je zcela odolná vůči svěžímu větru, a není-li odolná, tak její dramaturgové jsou neschopní v hledání nového a neokoukaného.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .