Jaro na Nově – sázka na jistotu

radiotv-archiv11Nova o letošním jaru sází na zahraniční seriálové hity a úspěšné české filmy. Sobotní večer ovládnou zábavné pořady – mezi nimi nebude chybět Miss ČR a Maxi Clever, na své si přijdou i příznivci tradičních anket ANNO a TýTý.Jarní vysílací schéma uvedla kampaň, jejíž dominantním motivem jsou tentokrát pouze tváře televize Nova a je úzce spjata s pěveckou soutěží X-Factor. I nadále tvůrci zapojili červený Nova spot. Spoty se natáčely v Hostivaři, doba natáčení trvala 5 dní a režie se ujal Tomáš Medek. Na diváky ale Nova ve svých spotech nezanevřela, vystupují opět v tzv.dotáčkách, ty se ve znělkách prolínají s pasážemi z vybraných hollywoodských trháků.
Sobotu ovládnou kromě filmů i zábavné eventy, „chytrou zábavou“ v podobě Maxi Cleveru Vás i tentokrát provedou „šílený vědec“ Milan Šteindler s Lucií Výbornou, pozvání do studia přijali například moderátoři Televizních novin Lucie Borhyová, Rey Koranteng, Renata Czadernová a Pavel Dumbrovský. Letos se koná již 20.ročník Miss ČR, večerem nemůže provázet nikdo jiný než „pohádkový princ“ Jan Čenský. Finále, které se bude odehrávat v Brně, uvidíte 15.března. Na pódiu se objeví všech 19 ex Miss ČR, chybět nebudou ani slavíci Karel Gott a Lucie Bílá. Mezi eventy se samozřejmě objeví i divácké ankety – TýTý a ANNO 2007. Zatímco na anketu TýTý si musíme počkat až na 12.dubna, nováckou anketa ANNO 2007 Nova odvysílá tuto sobotu ve 20:00. Večer moderují Daniela Šinkorová, Ivana Jirešová a Veronika Nová (herečky ze seriálu Ordinace v růžové zahradě). Nova vyhlásí letos poprvé vítěze v kategorii Film roku.
Jaro se na Nově ponese také ve znamení filmových premiér. Největší očekávání vkládá Nova především do tří českých filmů. „Kvaska“ (1.března, 20:00) je prvním z nich, film není třeba blíže představovat, vypráví o mladíkovi, který je ve vězení za údajné násilné přepadení. Nad vodou ho drží myšlenka, že se zúčastní konkurzu na muzikál… V hlavní roli se objevili Filip Tomsa, Lucie Vondráčková, Jiří Korn, Daniel Landa a další. Dalším trhákem by mohla být rodinná komedie Marie Poledňákové Jak se krotí krokodýli“. Zajímavé je, že diváci slovenské Markízy film viděli již letos na Nový rok. Komedie Karla Janáka Ro(c)k podvraťáků uzavírá trio českých filmů. Ze zahraničních filmů zmiňme animovaný film Madagaskar, Hellboy, 50x a stále poprvé, Kruh 2 anebo například Rukojmí.
V nabídce si své místo najdou i příznivci seriálů. Premiérově Nova nabízí Ordinaci v růžové zahradě 2 a Místo v životě 2. Zatímco Ordinace si stále drží sledovanost kolem dvou milionů (druhá série však dosahuje přibližně o 100-150 tisíc nižších výsledků než první), Místo v životě 2 si není s to najít své diváky. Reprízu první série sledoval průměrně necelý milion diváků, první díl druhé série pak k obrazovkám nalákal „pouze“ 1,25 milionu. Prima v tomtéž čase ukořistila z koláče sledovanosti přes milion diváků (s pořadem Hádej, kdo jsem). Druhou řadu Místa v životě vysílá Nova každé pondělí a středu v 20:00, hlavní role byly svěřeny Ondřeji Vetchému, Anně Šiškové, Ivaně Chýlkové či Janu Hrušínskému. Pokud dáváte přednost zahraničním seriálům, pak Vám Nova nabízí Útěk z vězení II (čtvrtek 22:10), Kriminálku Miami IV (úterý 21:15), Kriminálku NY II (čtvrtek 21:15), pokračování třetí řady Dr.House (pondělí 22:00) a Námořní vyšetřovatelskou službu III (středa 22:40). Naopak příznivci seriálu Ztraceni si na 4.řadu musí počkat, Nova ji bude vysílat ve chvíli, kdy bude v USA dotočena celá řada.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .