Co připravuje ČT na rok 2007?

Ve čtvrtek 14.12. zveřejnila Česká televize svůj program na rok 2007. Hlavní změnou je přesun začátku Událostí na 19.00 a Večerníčku na 18.45. Teletext se objeví i na ČT4 SPORT. Podle programového ředitele ČT Františka Lamberta nabídne ČT celkem 34 nových pořadů. Zároveň ČT v příštím roce postupně změní logo a grafickou podobu. Podívejme se na novinky podrobněji.

Začneme tolik oblíbenými seriály. Už na leden se chystá novinka s názvem Eden – šestidílný seriál kriminálních příběh ze současnosti. V hlavní roli se těšte na Jana Potměšila, Ondřeje Vetchého, Annu Šiškovou a Františka Němce. Jak uvádí ČT: „celý projekt propojuje postava bývalého detektiva Honzy Bludného, který byl postřelen při policejním zásahu. Neoficiálně ho pak jeho kamarádi z kriminálky zapojují do některých svých případů.“ Dalším seriálem jsou „Příkopy“. V tomto seriálu se můžete těšit na setkání s oblíbenými postavami seriálů Náměstíčko a Náves. Připomeňme Ljubu Skořepovou či Josefa Vinkláře.


Milovníci českých filmu ať se připraví na tituly jako Swingtime (Vladimír a Michal Dlouzí ve filmu o nejrafinovanější akci StB, akce Kámen), Boží Pole s.r.o. (Miroslav Etzler, Jiří Schmitzer, Vilma Cibulková – nás zavedou do prostředí letiště) nebo Štěstí Bohdana Slámy (Táňa Vilhelmová, Aňa Geislerová, Pavel Liška).


Od úterý do pátku v 18:30 pak ČT2 připravuje blok pro mládež, tvoří jej pořady Musicblok, Sabotáž (nový antilifestylový pořad pro mladé například o cílených reklamních kampaní), Medúza, SuperPomeranč. V sobotu v 13:30 pak moderátor SuperPomeranče Martin Zeller provází hitparádou Pětka od Zellera. První kanál pak od pondělí do pátku (16:30) má také něco pro nejmenší – nové pásmo „Smajlík“ – v pondělí se děti mohou těšit na novou zábavně-naučnou soutěž Věříš si? a seriál vlastivědných dokumentů Záhady Toma Wizarda, v úterý Věda je zábava následovaná na střídačku pořady Pomáhejme si a Tykadlo, ve středu novinka Šikulové (jak si vyrobit něco pěkného) a Bludiště, čtvrtek a hraný australský seriál Crash Zone (po jeho 13 dílech se objeví animovaný seriál Hrůzostrašný dějepis), druhým pořadem čtvrtečního Smajlíku budou 15minutové hrané příběhy o dětech z tvorby evropských veřejnoprávních televizí, pátek nabídne Čarodějnice školou povinné a Bolka s Lolkem. Nesmíme samozřejmě zapomenout na Večerníček, který se od Nového roku přesunuje na 18:45.


Nechybí ani nové zábavné pořady. Všichni příznivci Jana Čenského a soutěžních pořadů se přijdou na své. „O korunu krále Karla si můžete zasoutěžit každou sobotu v 17:05 na ČT1. Měli jste rádi Bakaláře? Pak ani vy nezoufejte. „Trapasy“ moderované Josefem Dvořákem se budou objevovat od ledna v sobotu. Je to nový zábavný pořad, jehož jádro budou tvořit scénky náměty diváků, ústřední téma tvoří trapasy. Významnou roli dostane studio, kde se sejdou například autoři scének, herci či režiséři. Stále to není vše. Výzva – „dvě města, která mají mezi sebou určitou historickou řevnivost, se utkají v přímém přenosu“. Navíc diváci mohou svému favoritovi posílat DMS, jejichž výtěžek půjde na konkrétní charitativní účel vítězného města. Karel Šíp, Jaroslav Uhlíř, Josef Dvořák a Josef Náhlovský tvoří kvarteto, které bude vystupovat v pořadu „Za oponou“.


Pro milovníky rodinky Simpsonů máme dobrou zprávu! ČT2 bude vysílat tento animovaný seriál ve zcela exkluzivním čase – od pondělí do pátku v 19:30! Jedná se o reprízu starších epizod. A ještě jedna zpráva. Každou neděli v 18:30 (rovněž ČT2) se odvysílá zbytek 15.řady a od 11.února pak ČT2 zařadí premiéru 16.řady! ČT2 radikálně mění svůj prime-time. Před Simpsony v 19:05 budou odvysílány jazykové kurzy (místo páté hodiny ranní v neděli ČT1) a Kinobox se přesouvá na úterý v 20:00. Události, komentáře také mění své stanoviště, ČT2 (21:00).


Nyní se vraťme zpět k akvizicím ČT. I tu nás čeká mnoho novinek. Sama doma se rozšiřuje o páteční vydání z regionů. Černé ovce dostanou novou podobu, pořad bude vysílán dvakrát týdně (úterý a čtvrtek) v 17:40 po skončení AZ-kvízu. Ve středu a pátek místo Černých ovcí uvidíte Testoviny. Na 18:15 ČT přichystala tituly Chalupa je hra, Bydlení je hra, Zahrada je hra a Pod pokličkou. Tak neváhej a toč je plánováno na neděli v 18:05. Novým týdeník se stane i nový pořad V kondici, uvádět jej bude Olga Šípková a vysílat se bude na ČT2 v sobotu ve 12:50.


ČT v těchto dnech nasadila novou kampaň na hodinové Události, které budou vysílané již od 19:00. Od ledna se tak rozšiřuje hlavní relace o Události z regionů v 19:25. Jak uvádí ČT: „začátek v celou hodinu odpovídá významu hlavní zpravodajské relace televize veřejné služby a praxi obvyklé v Evropě“. Dále rozšiřuje vysílání ČT24 o pořady Fokus ČT24 (týdeník o stylu života vysílán v sobotu v 20:00, míří na skupinu se středním a vyšším vzděláním), Fenomén DNES (25minut reportáží na aktuální téma) a prodloužené Studio ČT24 (12:30 – 19:00, nejdůležitější události dne).


ČT+ je název nového časopisu, který je přichystán pro diváky. První číslo by mělo vyjít už v březnu 2007. Půjde o čtrnáctideník, přinášet bude informace o pořadech a zajímavosti ze zákulisí. Od ledna se rozšiřuje teletextová nabídka, ČT4 Sport se tak přidá k úspěšnému teletextům ČT1 a ČT2.


Na závěr jedna perlička. Česká televize se poprvé v historii televizí na našem území v příštím roce připojuje k písničkové soutěži Eurovision Song Contest. Vzešly z ní takové hvězdy jako ABBA, Céline Dion a mnoho dalších. Jak bude soutěž probíhat? „Do Národního finále bude nominováno 10 nejhranějších písniček v období 1. říjen 2006 – 5. leden 2007 na základě Hitparády Radio Top 50 podle IFPI. O vítězi Národního finále rozhodnou diváci svým hlasováním pomocí SMS zpráv. Vítěz bude pak bude reprezentovat Českou republiku v Semifinále a potažmo i ve Finále Velké ceny Eurovize.“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .