Vladimír Železný doporučuje ‚přeformátovat‘ Zunu s Čejkovou

radiotv-archiv21Spoluzakladatel a bývalý ředitel televize Nova Vladimír Železný znovu zaujmul svými názory. Ve včerejším Pressklubu Frekvence 1 se vyjádřil k změnám, které TV Prima provedla ve svém zpravodajství. I tentokrát ale nechtěl být příliš konkrétní, aby nevyzradil své osobní know-how. Pavla Zunu a Mirku Čejkovou na Primě je ale potřeba ‚přeformátovat‘ a manažerům na Primě doporučil určitou trpělivost.

Někdejší první muž české mediální scény a současný europoslanec Vladimír Železný hodnotí návrat moderátorské dvojice Zuna – Čejková do celostátní zpravodajské relace jako dobrý tah. „Může to být dobrý tah. Charisma se neokouká. Já si myslím, že je třeba akorát přeformátovat tu osobnost. Nepopíšu, jak se to dělá. To bych jim radil.“ Nechtěl ale komentovat, zda Prima udělala s přesunem zpráv z 19.00 na 19.30 dobře. „Až si mě ty televize objednají jako poradce, tak jim poradím a řeknu, co si o tom myslím. Ale nejsem opravdu poradenská firma,“ dodal Železný.

I když Zprávy TV Prima svůj přímý souboj o diváky s Televizními novinami prohrávají, podle Železného je na místě trpělivost, a do budoucna se to může změnit. „Já to řeknu obecně. Chce to určitou trpělivost. My jsme si navykli, že když zahájíme nějakou kampaň, že něco příjde, něco budeme mít, nový formát nebo něco, takže ten úspěch musí být okamžitý, razantní, smeteme všechny na trhu. Ono to tak není. Televize, zejména televize, která jde do plného konkurenčního pole, tak se musí chovat trochu jinak.

K souboji Novy s Primou ještě Vladimír Železný dodal, že obě televize podcenily průzkumy. „Je to komplikovanější problém. Musíte mít k dispozici průzkumy a podle průzkumů pracovat a pracovat s cílovými skupinami. To bohužel asi ani jedna z těch televizí nedocenila. Zejména ta Nova,“ uvedl Železný na margo televize, kterou dlouhá léta spoluvlastnil a řídil.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .