Rada Balvínovi změní manažerskou smlouvu

radiotv22Generální ředitel České televize bude pod větší kontrolou než doposud. Téměř polovina jeho platu bude záviset na tom, jak plní projekt, se kterým se účastnil výběrového řízení.

Změnu manažerské smlouvy plánuje novému generálnímu řediteli České televize Rada ČT. Vyplývá to z jejího středečního zasedání, na kterém radní potvrdili stávajícího prozatímního ředitele ČT Jiřího Balvína ve funkci na dalších šest let. Text smlouvy však rada zatím neschválila, neboť někteří člnové proti němu měli výhrady.

Smlouva navržená radním Petrem Kučerou řediteli ČT například ukládá, aby návrh rozpočtu na každý následující rok předkládal vždy nejpozději do konce srpna. Rada přitom dosud neschválila ani rozpočet televize na tento rok a ČT tak musí hospodařit s rozpočtovým provizoriem.

Balvín by měl také do dubna vypracovat strategii veřejnoprávní televize na následujících deset let, do poloviny ledna vypsat výběrová řízení na všechny ředitelské funkce v televizi včetně šéfů studií ČT v Brně a Ostravě, navrhnout restrukturalizaci ČT, snížení počtu zaměstnanců a přesvědčit poslance o pravidelném navyšování televizního poplatku.

Na plnění manažerské smlouvy se mají odrazit odměny generálního ředitele, které mají tvořit 40 procent celkového platu. Podle předsedy rady Jana Mrzeny tak bude mít Balvín dostatečnou motivaci k plnění jednotlivých bodů smlouvy. Podle MF Dnes rada stanovila základní plat generálního ředitele ČT na 99 tisíc korun měsíčně.

Proti navrhnovanému textu manažerské smlouvy protestoval radní Milan Horálek, kterému se nelíbily citace zákonů a „šibeniční“ termíny strategických kroků ředitele ČT. Radní se nakonec dohodli, že Horálek společně s Kučerou předloží na dalším zasedání rady 7. listopadu nový text smlouvy, který bude připomínkován a poté schválen.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .