Personální změny na Primě: Chajda končí, Budíková odchází

radiotv-archiv3Televize Prima dnes informovala o změnách ve složení svého vrcholového vedení. Na postu výkonného ředitele končí po vzájemné dohodě Petr Chajda, z pozice obchodní ředitelky odchází Jana Budíková. Prima již nebude post výkonného ředitele obsazovat, pracovní náplň bude v rámci restrukturalizace vedení společnosti rozdělena mezi stávající členy managementu.

Petr Chajda končí po vzájemné dohodě v TV Prima. Dosavadní výkonný ředitel televize tak ve svém křesle vydržel necelý rok. Do Primy přišel 1. dubna loňského roku po krátkém angažmá v TV Barrandov, která již několik let řeší těžkosti se získáním licence a dosud nezahájila vysílání. Před tím působil v TV Nova a ve společnostech ze skupiny PPF.

Za působení Petra Chajdy dosáhla Prima řady úspěchů – zábavný pořad Hádej, kdo jsem! se stal nejsledovanějším pořadem z její nabídky a ve dnech svého vysílání bojuje o pozici nejsledovanějšího nezpravodajského pořadu dne. V náročné nedělní konkurenci se prosazuje i soutěžní pořad Ber nebo neber! Přesunutí zpravodajské relace 1. Zprávy na 18:55 zvýšilo jejich sledovanost na úroveň přes 1 mil. diváků. Primě se rovněž daří úspěšně pokračovat v projektu Velmi křehké vztahy. V posledních týdnech se začaly výrazněji prosazovat i na Primě uváděné celovečerní filmy. S obdobím působení Petra Chajdy na Primě je však spojeno i několik neúspěchů – tím nejviditelnějším byla třetí řada reality show VyVolení. Prima i díky ní prožila velmi špatný podzim, kdy její podílové ukazatele spadly na několikaroční minima. Velké překvapení vyvolalo pořízení vysílacích práv na sobotní přenosy z fotbalové Premier League a především pak z fotbalového EURO 2008. Velmi rozpačitě působí i přesunutí Zpráv TV Prima na půl osmou, ke kterému došlo na začátku tohoto měsíce. Prima se tak i nadále pokouší neúspěšně zbavit nálepky „třetího vzadu“ za Novou a kanálem ČT1.

Český bulvární tisk si v posledních týdnech všímal i personálních změn a atmosféry ve zpravodajském týmu Primy. O tom, co bylo příčinou či následkem čeho, lze v tuto chvíli však jen spekulovat.

Petr Chajda působil na Primě v době bouřlivých změn mediální legislativy, kdy se tvořila, a v podstatě stále tvoří, podoba pravidel pro fungování televize v digitální éře, upravovaly se podmínky pro umísťování reklamy do vysílání televize veřejné služby apod. Chajdova role tak spočívala v zastupování zájmů vlastníka Primy i v těchto procesech. O novém působišti Petra Chajdy není v tuto chvíli nic známo, ale nebylo by velkým překvapením, kdyby se jeho jméno objevilo v souvislosti s některým z digitálních projektů, které v současnosti chystají svůj start.

Primu opouští i obchodní ředitelka
Dalším, kdo na Primě končí, je i její dosavadní obchodní ředitelka Jana Budíková. Ta sem přitom nastoupila teprve 15. ledna letošního roku. Podle mluvčího TV Prima Ladislava Pavlíka odchází Budíková na vlastní žádost v rámci standardní zkušební lhůty – má se stát novou generální ředitelkou společnosti Tchibo pro ČR a Slovensko.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .