Z1 získala úspěšné novináře

radiotv-archiv18V listopadu 2004 vypsala Rada pro rozhlasové a televizní vysílání ČR licenční řízení na osm pozic ve dvou sítích systému digitálního pozemního televizního vysílání (DVB-T). Jedním z uchazečů o licenci byl projekt zpravodajsko-publicistické televize Z1. Digitální zpravodajská stanice Z1 požádá Radu pro rozhlasové a televizní vysílání v nejbližších dnech o kompenzační licenci. Vysílání chce zahájit letos v květnu, již nyní získala do svého týmu několik známých jmen – například Anetu Snopovou, Janu Víškovou, Jana Němce, Martina Severu nebo Vladimíra Kroce. V nedávné době si rovněž registrovala televize animaci svého loga a požádala o registraci několika názvů.Delší dobu se mluvilo o tom, že televize do svých řad láká mnoho známých osobností. Mezi nimi byli zmiňováni také právě Martin Severa a Martina Kociánová. Zatímco Martin Severa má již podepsanou smlouvu, Martina Kociánová zatím řady této televize nerozšíří, potvrdila ale, že nabídku dostala. Vše je v jednání. V současné době moderuje Vedlejší efekty na ČT24. Další známou osobností je Vladimír Kroc, toho znají především posluchači Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu. Z1 získala mnoho posil i z veřejnoprávní České televize, mezi prvními moderátora Jana Němce, ten opustil „Události, komentáře již loni v prosinci. Z Kavčích hor míří do Z1 také redaktoři Jakub Knězů a Petr Buchta. Milan Fridrich, pověřený ředitel zpravodajství ČT, se ale masového odchodu zaměstnanců do Z1 neobává. Jakub Knězů se objeví ve funkci vedoucího vydání zpravodajství. Ekonomické zpravodajství Z1 povede Libuše Bautzová.
Snažili jsme se pro náš projekt první české komerční zpravodajsko – publicistické televize získat opravdové novinářské osobnosti. Věříme, že jejich zkušenosti a profesionalita přesvědčí naše budoucí diváky o kvalitě a důvěryhodnosti sdělovaných informací,“ říká generální ředitel televize Z1 Martin Mrnka. Obsazení dalších pozic pro zpravodajství a ostatní zamýšlené formáty televize bude známé po ukončení probíhajících jednání s dalšími osobnostmi. Kromě zpravodajství plánuje stanice Z1 zařadit „vysílání magazínů, dokumentů, dokumentárních cyklů a konkrétních lidských příběhů určených pro předem dané cílové skupiny diváků“.
Známá jména však nejsou jediným způsobem, jak na sebe chce televize upozornit. Společnost První zpravodajská požádala o registraci sloganu „My informujeme, vy rozhodujete“, ale především o názvy hlavních zpravodajských relací celoplošných českých televizí – „Televizní noviny“, „Sportovní noviny“, „Události“, „Branky, body, sekundy“ a „1. zprávy“. Prima zvažuje právní kroky. Česká televize se ale nebojí, názvy klíčových pořadů má dávno zaregistrovány a u ostatních má zajištěny kroky, které mají podobným pokusům zabránit. Televize to spíše považují za pokus o zviditelnění Z1 a reklamu zadarmo. Kromě výše zmíněných pořadů chce První zpravodajská zaregistrovat další (dnes již neexistující) pořady ČT – „Co týden dal“ (diskuzní pořad Zuzany Bubílkové a Otakara Černého), „Přesčas“ (diskuzní pořad, vedli jej například Jan Kraus či Karel Hvíďala) nebo například „Naostro“ (publicistický pořad Milana Šímy). Stanice chce ale požádat i o registraci vlastních názvů – například „Zprávy Jedna“, „Z1 In“, „Z1 Paškál“ a další.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .