V květnu startuje německý Fox

radiotv-archiv13Známá americká televize vstupuje na německý trh. Vysílat bude od května. Mohla by se stát součástí nabídky placené televize Premiere, ve které má Rupert Murdoch skoro 20%. Německý kanál Fox si australsko-americký magnát nadělil ke svým 77. narozeninám. Televize plánuje přinášet především filmy, seriály a sitcomy.

Jako dárek ke svým 77. narozeninám si mediální magnát Rupert Murdoch nadělil německou verzi svého úspěšného amerického kanálu Fox. Vysílat začne v květnu. 77 bylo Keithu Rupertu Murdochovi v úterý (narodil se 11. března 1931, viz článek Ruppert Murdoch našel zálibu v obchodování s médii ). Právě v den svých narozenin oznámil berlínské mediální radě a komisi pro zjišťování koncentrace v médiích svůj záměr uvést na německý trh televizi Fox. Murdochova News Corp. už ovládá část placené televize Premiere. V lednu koupil australsko-americký mediální magnát 15%  a od té doby se jeho podíl zvýšil na 19,9%.

Program přinese stejně jako úspěšná americká předloha hrané filmy, seriály a sitcomy. Do Murdochova impéria patří například studia 20th Century Fox. Německý Fox bude určen předplatitelům, kteří ho budou moct sledovat přes satelit, kabelové sítě a také mobilní telefony. Jak píše rakouský deník Der Standard, nabízí se možnost začlenit ho do nabídky Premiere.

Rupert Murdoch se snažil na německý trh proniknout už několikrát.  V devadesátých letech provozoval společně s Herbertem Kloiberem (nyní ATV v Rakousku) kanál pro ženy tm3. V roce 2000 kanál převzal celý, koupil televizní práva na Champions League, ale po roce své ambice dobýt německý trh vzdal.

V roce 1994 koupil skoro polovinu televize Vox.  V roce 2000 prodal svůj podíl skupině RTL. Angažoval se i na trhu s printovými médii. Po revoluci vlastnil východoněmeckou konkurenci Bildu Super. Zájem o něj ale ztratil už v roce 1992.

Do Premiere sice Murdochovo impérium vstoupilo letos v lednu, s německou placenou televizí byl ale spojen už v roce 1999. Přes provozovatele placených kanálů BSkyB držel 25% KirchPayTV, která tehdy Premiere ovládala. Po pádu mediálního koncernu Leo Kircha se s Premiere rozloučil, i když se o něm jednalo jako o potenciálním kupci.

Mezi poslední akvizice Murdochova impéria patří Wall Street Journal, mluvilo se o něm i jako o případném kupci Yahoo.

Zatímco německý Fox se chce prodrat do mobilních telefonů, RTL má namířeno na internet. Na svých webových stránkách totiž nabízí od 14. března naprosto zdarma přenosy závodů Formule 1. Práva na přenosy ve free TV si RTL pojistilo na čtyři roky. Kromě televize budou přenosy i na internetu. Kromě televizního přenosu se uživatelé můžou těšit na online komentáře a také na okno pro chat o právě probíhajícím zápolení. Server Heise.de přinesl zprávu, že by kvůli autorským právům měl stream být dostupný jen z Německa.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .