TV NOE otevřela v Brně své první regionální studio

Ostravská TV NOE má za sebou půl roku vysílání. Za tu dobu odvysílala zhruba 800 pořadů, z nichž přibližně čtvrtinu tvořily dokumenty z vlastní či zahraniční tvorby. Za krátkou dobu své existence dokázala odvysílat i několik přímých přenosů. Minulý týden rovněž otevřela v Brně své první regionální studio.

Při příležitosti své půlroční existence TV NOE rovněž 10. listopadu otevřela v Brně své první regionální studio. To se nachází v prostorách Biskupství brněnského a bylo zařízeno díky obecně prospěšné společností Energeia. Studio bude sloužit jednak pro výrobu všednodenního pořadu Dnešek v kalendáři, který již několik měsíců připravuje režisér Martin Rýznar, ale i pro výrobu dabingu převzatých cizojazyčných pořadů. Tím výrazně uleví mateřskému studiu v Ostravě. Později se počítá i s živým vysíláním z tohoto studia, k čemuž je ostatně již nyní technologicky vybaveno. TV NOE, která se prezentuje jako televize dobrých zpráv a staví na křesťanských hodnotách, by chtěla mít obdobné studio rovněž v Praze. Jak v Brně, tak v Praze využije Telepace s.r.o., provozovatel TV NOE, výhodně sdílení kancelářských prostor, pracovníků a zkušeností s Radiem Proglas.


Během svého půlročního působení TV NOE více než zdvojnásobila počet svých spolupracovníků. Zatímco na počátku se na vysílání podílelo 14 lidí, nyní je jich 38. Televize vysílá denně od 08:00 do 12:00 a od 18:00 do 24:00. „Každý rok chceme přidávat dvě hodiny vysílání, po pěti letech bychom se tak rádi dostali na 19 hodin denního vysílání,“ uvedl na setkání s novináři ředitel televize Leoš Ryška. Dodal, že televize, která již nyní spolupracuje také s kolegy ze Slovenska, by v budoucnu ráda měla v každém větším městě svůj televizní tým, který by jí dodával příspěvky. I přes případnou další expanzi však televize nepočítá s přesunem svého centra mimo Ostravu. „Srdce tvorby je tady. Jsme jediná plnoformátová televize, která vysílá odjinud než z Prahy, a jsme na to hrdí,“ říká Ryška.


TV NOE vysílá prostřednictvím satelitního digitálního vysílání a internetu, její signál distribuují někteří operátoři kabelové televize, stanice je rovněž součástí pražského DVB-T experimentu. Financování televize je založeno pouze na příspěvcích drobných dárců, darech sponzorů či dotacích a grantech. Náklady na měsíční provoz se pohybují kolem 1,5 milionu korun. Od drobných dárců, které sdružuje v Klubu přátel, dostává týdně 50.000 až 100.000 korun. Další prostředky přináší Energeia, o.p.s., která se na projektu TV NOE podílí rovným dílem. Vysílání televize je založeno především na publicistice a dokumentech, přináší však také řadu hudebních či duchovních pořadů. V přímém přenosu přenášela mimo jiné i návštěvu papeže Benedikta XVI. v Polsku. Televizi provozuje společnost Telepace s.r.o a další informace o jejím vysílání lze najít také na jejích webových stránkách.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .