ProSieben si chce točit zábavu samo

radiotv-archiv16Stanice ProSieben, Sat.1 a Kabel eins si chtějí zábavné pořady natáčet ve vlastní firmě a přestat se spoléhat na externí dodvatele. Ti mají strach o zakázky. Nová produkční společnost Red Seven Entertainment jim totiž zřejmě vezme řadu kšeftů pro úspěšnou skupinu televizí.

ProSiebenSat.1 chce omezit svoji závislost na externích producentech. Založila proto dceřinou firmu Red Seven Entertainment, která má v budoucnu vyrábět zábavné pořady pro kanály mateřského koncernu. Šéfem nové firmy se stal Jobst Benthues, který byl doposud zástupcem ředitele a šéfem zábavy na ProSieben. O založení vlastní produkční firmy píše německý odborný server Kress, ze kterého cituje rakouský Der Standard.

Firma se tak pravděpodobně chce zbavit závislosti na externích dodavatelích. Na zahraniční formáty jako Germany´s next Topmodel, The next Uri Geller nebo Stars auf Eis získal koncern licence, ale výrobou už pověřil jiného německého producenta. Díky společnosti Red Seven může v budoucnu i tato fáze probíhat pod vlastní střechou. To je pro řadu producentských firem dost nemilá zpráva.

I když vlastní společnost nemusí vydržet na věky. Příkladem je dceřiná firma koncernu ProSiebenSat.1 Producers at Work, která vznikla v roce 2005. Vlastní produkce jako seriály Schmetterlinge im Bauch, R.I.S. – Die Sprache der Toten a Volles Haus skončily fiaskem.

Kress dále informuje o tom, že koncern opouští bývalý šéf maďarské stanice TV 2 Gabor Kereszty. Ten působil od srpna 2007 jako vedoucí skupiny Group Content Production. Na starosti měl koordinaci vlastních produkcí a pořadů, které pro stanice celého koncernu vyráběli externí dodavatelé.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .