Prima potvrzuje: Zprávy TV Prima nasadíme v 19:30

radiotv-archiv11Dnešní tisková konference TV Prima potvrdila spekulaci o přesunu vysílacího času hlavní zpravodajské relace. Od 4.února se tedy Zprávy TV Prima, jak je nová relace pojmenována, budou vysílat souběžně s nejsledovanějšími Televizními novinami TV Nova (19:30). Tým moderátorů dostane novou posilu. Únor nabídne nové vysílací schéma – denní seriály a především Milionáře s Romanem Šmuclerem.

Od února seriálovou televizí

Prima se stává od února především seriálovou televizí. Programové schéma se zpřehledňuje, seriály dostávají své pravidelné vysílací časy. Ráno se ponese ve znamení animovaných seriálů pro nejmenší – premiéra Dexterovy laboratoře, X-Men, Sylvester a Tweety. Následně se dočkáme zejména repríz: Sabrina – mladá čarodějnice, Jsi můj život, St.Tropez, Poldové z přístavu, Diagnóza vražda, Sedmé nebe. Reprízování seriálů pokračuje i odpoledne, je ale třeba dodat, že tentokrát jde o seriály novější – Sběratelé kostí, Myšlenky zločince a Zoufalé manželky – ty budou vysílány dokonce dvakrát denně – v 18:00 a repríza dílu čeká na diváky vždy druhý den v 14:45. Z programového schématu mizí soutěžní hra 5 proti 5. Prima nabídne i dlouho očekávané dokončení premiérové třetí řady seriálu Chirurgové (neděle 21:15). MASH se přesouvá na víkendová dopoledne, po delší době se také objeví repríza kriminálních seriálů Siska (sobota 18:10) a Komisař Rex (neděle 17:45), pořad o bydlení Jak se staví sen se bude nadále objevovat v neděli v 16:45. Ve všední dny se na obrazovkách objeví americká reality-show Amerika hledá topmodelku (13:45). Prime-time zlstává beze změn.

Milionář s Romanem Šmuclerem

Čas 18:55 nabídne návrat vědomostní soutěže Milionář, již bude moderovat doktor Roman Šmucler. Primácký Milionář nabídne oproti novácké verzi hned několik změn. Stopáž se snižuje na 24 minut a kvůli častější rotaci dochází i ke snížení maximální výhry. Tou nebude nikoli deset milionů, ale „pouze“ dva milionu korun. První záchytný bod zůstává stejný (10 000 Kč), druhý je pak na desáté otázce – 80 000 Kč. Nápovědy zůstávají (Přítel na telefonu, Rada publika a 50:50), přibude žolík „Výměna otázky“ – soutěžící ji bude moci využít až po dosažení 10 správných odpovědí a až po vyčerpání všech nápověd. Oproti slovenské verzi jde o změnu, zde žolík „Výměna otázky“ mohou soutěžící využít už po 5.otázce, přitom si mohou ponechat ostatní žolíky nepoužité. (Více jsme psali zde). Soutěž přijde o tzv. „rozstřely“, soutěžící půjde rovnou do horkého křesla. Od 5.otázky budou nově zapojeny do hry i diváci ve studiu, budou moci tipovat správnou odpověď. Výsledky ale neslouží soutěžícímu jako nápověda, výsledky uvidí jen moderátor a některé z nich zprostředkuje divákovi.

Zprávy TV Prima – denně od 19:30

Ale nyní k hlavnímu tématu tiskové konference – „Zprávy TV Prima“. Dnes ráno médii otřásala zpráva o obsazení moderátorského týmu. Mirka Čejková jednomu bulvárnímu deníku své účinkování potvrdila a dodala, že vytvoří dvojici s Pavlem Zunou. Na tiskové konferenci ale Prima zprávu dementovala, výkonný ředitel Petr Chajda nicméně řekl, že se ve vysílání pravděpodobně třetí dvojice objeví. Bližší podrobnosti Petr Chajda nechtěl sdělit, i s ohledem na přání vedení televize. Během konference se objevily dvě upoutávky na nové zprávy, v jedné z nich byl i Pavel Zuna. V moderátorském křesle zůstává dvojice – Terezie Kašparovská a Jiří Chum, Světlana Zárubová získá nového kolegu. Roman Fojta (přichází ze zahraniční redakce České televize) vystřídá Petra Tichého.

Nový zpravodajský set vytvořila anglická firma Chemistry, která vyhrála mezinárodní výběrové řízení. Její služeb v minulosti již využila například CNN, National Geographic či Discovery Channel. Vítězný koncept nese jméno „Okno do světa“. Celý set je laděn do odstínů modré barvy, sportovní set pak do zelené. Nový design má být „přátelštější, zábavnější, pomáhat při vyprávění příběhů, čistý, moderní a zapamatovatelný.“ Logo zpráv pak tvoří jakási „komiksová bublina“. Proč se Prima rozhodla ke změně vysílacího času zpráv? „Televize Prima se rozhodla k posunu hlavní zpravodajské relace, protože v současném vysílacím čase pro ně nevidí další potenciál růstu z hlediska počtu diváků,“ řekl šéfredaktor zpravodajství Primy Pavel Zuna na dnešní tiskové konferenci.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .