Prima nabízí e-půjčovnu a inovované zprávy

radiotv-archiv30V první dubnový den představila televize Prima svou internetovou videopůjčovnu, jako poslední z českých celoplošných televizí. Přesto je v jednom ohledu výjimečná – své původní seriály nabízí Prima zcela zdarma. A navíc televize pokračuje v boji na poli sledovanosti, její Zprávy se rozrostou o čtyři nové rubriky.

Přístup k seriálu Bazén, Velmi křehké vztahy a Letiště zdarma

První videopůjčovnu nám zprostředkovala v říjnu 2006 televize Nova – nese název Kinománia. Psali jsme o tom zde. A koncem minulého roku se přidala také Česká televize (více zde). Zatímco Nova i Česká televize poskytují vlastní seriály za poplatek, Prima se rozhodla jít jinou cestou a zpřístupnit je zdarma. Prostřednictvím služby Prima iVideo spolu se sítí on-line videopůjčoven Kinomania.cz spustila televize na společné adrese http://iprima.kinomania.cz bezplatný přístup k seriálům Bazén, Velmi křehké vztahy a Letiště, brzy se k nim přidá také první řada formátu Jak se staví sen.Internet je pro nás důležitou součástí podpory televizního vysílání. Proto jsme se jako první v České republice rozhodli k bezplatnému půjčování naší vlastní produkce. Postupně chceme nabízené portfolio pořadů rozšiřovat,“ řekl v úterý generální ředitel Televize Prima Marek Singer. Své původní seriály přitom už v minulosti Prima do svého webového archivu umístila, jednalo se ale jen o pár dílů a videa byla po 14 dnech stáhnuta. S novou podobou webové prezentace, kterou televize spustila v únoru, přišel i nový vzhled TV archivu (nabízí například Zprávy TV Prima, Krimi Report či Top Star magazín). Je zcela nevyhovující, video nelze zvětšit na celou obrazovku a přehrávat videa můžete pouze přes Flash Player, kvalita obrazu je navíc velice nízká.

Kromě již zmíněných seriálů tu najdete celou řadu filmů (od komedií, přes sci-fi až po horory). Nabídka filmů je téměř shodná s nováckou verzí, stejná je i cena půjčovného (45 Kč na den). A jak vlastně půjčovna funguje? Na stránkách si nejprve otestujete, zda máte dostatečně výkonný počítač. Provozovatel doporučuje operační systém Microsoft Windows, procesor 1GHz, 1GB volného místa na disku, grafickou kartu s pamětí minimálně 16MB, internetový prohlížeč Microsoft Internet Explorer 6.0 a samozřejmě i Windows Media Player 9 či vyšší. Všechny tituly jsou uloženy ve formátu Windows Media Video (WMV) a zakódovány technologií Microsoft DRM (Digital Rights Management). Následně je třeba si nainstalovat správce stahování, který najdete na stránkách půjčovny. Placení, stahování a přehrávání video souborů umožňuje speciální program, jenž je opět zdarma k dispozici na stránkách. Placení probíhá pomocí elektronické peněženky eWallet. Peněženku si dobijete pomocí platební karty, SMS nebo voláním na placené číslo.

Zprávy TV Prima se rozrostou

Od úterý přichází Prima s další inovací ve své hlavní zpravodajské relaci. Ta se rozroste o čtyři nové rubriky – Slavné datum (bude připomínat aktuální výročí), ekonomická rubrika Šetříme vaše peníze, další jsou tipy a náměty od diváků a poslední z nich je Setkání s hvězdou (tato rubrika běžela i dříve na konci zpráv). Je zde patrný posun k bulvárním zprávám, které přitom šéfredaktor zpravodajství Pavel Zuna ještě nedávno v Pressklubu na Frekvenci 1 odmítal. Prima se tak pokouší bojovat s mizivou sledovaností Zpráv TV Prima, jež se nyní ustálila kolem 450 tisíc diváků. V červnu se Zprávy kvůli fotbalovému Euru budou přesouvat na osmou večerní, v budoucnu Prima zvažuje přesun na původní čas 18:55.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .