ORF bude žít jen fotbalem

radiotv-archiv38Skoro v čistě fotbalovou televizi se během šampionátu v Rakousku a ve Švýcarsku promění rakouská veřejnoprávní televize a rozhlas ORF. Fotbal, fotbal a zase fotbal bude nabízet jak obrazovka tak rozhlasový přijímač. Fanoušci se mají na co těšit. Ti, co je sport nebere, budou mít trošku smůlu.

Veřejnoprávní rozhlas ve spolkové zemi Korutany (Kärnten) bude zprávy o počasí a dopravní hlášení vysílat ve třech jazycích. Kromě němčiny to bude polština a chorvatština. Veřejnoprávní ORF se bude šampionátu věnovat hlavně v televizi. Program v podstatě nebude obsahovat nic jiného. Na to poukazuje deník Der Standard, který veřejnoprávní televizi kritizuje za ochuzení programové nabídky a za nepřiměřené výdaje.

Vedení ORF zaplatí za přenosy a pořady k šampionátu 22 milionů euro. Letos se přitom zvedaly koncesionářské poplatky. Toto navýšení přinese ročně 23,6 milionu euro. Fotbal bude plnit většinu vysílacího času, takže druhý program bude alternativou pro ty, co je fotbal nezajímá. Místo pořadů pro náročného diváka se sem přestěhují laciné seriály.

400 lidí nasadila ORF na pokrytí všeho, co se týká mistrovství Evropy ve fotbale. Vybavení přenosovými vozy se vydávají do celého Rakouska, aby přinesly zprávy o všem, co se nějak dotýká fotbalu. ORF 1 nabídne 31 zápasů, každý večer rozebere vše a okomentuje ve speciálním fotbalovém studiu a dopoledne bude přenášet tiskové konference rakouského národního týmu.

Celkem se odvysílá 123 hodin živých přenosů. K tomu řada zpravodajských příspěvků a o fotbale bude řeč i v zábavných pořadech.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .