Ochutnávka podzimního schématu TV Prima

radiotv-archiv13Netradičně v polovině léta se Prima rozhodla zveřejnit své programové plány na novou televizní sezónu 2008/2009. Letošní podzim bude ve znamení vlastních formátů, objeví se jak ty osvědčené, tak i zcela nové. Hlavním lákadlem budou již zmiňované formáty Nic než pravda (Moment of Truth), Hledá se táta a nová talk-show Pustit žilou.

Velmi křehké vztahy s novými postavami

Nejprve se věnujme formátům, které TV Prima nasadila v minulosti. Ve většině z nich dojde k nějakým změnám. Seriál Ošklivka Katka i Velmi křehké vztahy budou pokračovat i nadále. Vlajková loď TV Prima Velmi křehké vztahy dostane s příchodem podzimu tradičně nové postavy (přičemž současná dějová linie se uzavře), inovované kulisy i zcela novou hudbu a znělku. Od září bude seriál „zasazen“ do reálnějšího prostředí s reálnějším příběhem. V seriálu Ošklivka Katka se vyskytne více situačního humoru a také má více vycházet z reality. S každoročním nástupem nového programu se rovněž spekuluje o vysílacím času vztahů, uvidíme, jestli se nějaké změny vysílacího času dočkáme. V programových plánech se i nadále počítá s pořady Ber nebo neber (na podzim se chystají speciální vydání pořadu, například s hereckými hvězdami), Hádej, kdo jsem! a Top Star magazín. Na naši otázku, zda-li vysílací čas těchto pořadů zůstane zachován, nám Jana Kocová, tisková mluvčí TV Prima, odpověděla: „Můžeme diváky ubezpečit, že stěžejní programy Televize Prima jako jsou například Velmi křehké vztahy, Ošklivka Katka, Ber nebo neber budou uváděny v prime timech.“

Konec soutěže Milionář. Zřejmě definitivně.

Top Star magazín, jenž se pravidelně umisťuje mezi desíti nejsledovanějšími pořady TV Prima, se rozšíří o rozhovory s hosty přímo ve studiu, o rubriku Módní policie a tým reportérů rozšíří Gábina Partyšová (v minulosti měla i vlastní rubriku v nováckém Prásku). Změny dozná i další pořad TV Prima 5 proti 5. I když nám Prima nechtěla přímo nic o změnách říci, pořad se bude vysílat zřejmě s novou grafikou a dekoracemi. Na rozdíl od soutěže 5 proti 5 se v září na obrazovkách už neobjeví vědomostní soutěž Milionář s Romanem Šmuclerem. První díl sice zhlédlo 670 tisíc, další díly však sotva polovina z tohoto počtu. Na obrazovky se vrací i Jste to, co jíte. Třetí řada se tentokrát nebude zabývat jen obézními lidmi, mají se objevit i příběhy lidí, kteří mají problém přesně opačný – nějaké to kilo přibrat. Prima neopomene ani Jak se staví sen.

Diváci se dočkají pokračování akvizičních seriálů Zoufalé manželky, Muži na stromech, Myšlenky zločince a Closer. A na jaké filmy láká televize? Titanic, Gladiátor či Zamilovaný profesor, objevit se mají i premiéry.

Šokuje nás Nic než pravda?

Teď už ale pojďme k samotným novinkám. Velkou mediální podporu dostanou formáty Hledá se táta, Nic než pravda a talk-show Pustit žilou. První z nich už Prima promuje ve svém vysílání nyní, několikrát denně můžete sledovat medailony svobodných maminek, těm chce Prima hledat tatínka pro jejich děti. Nejočekávanější formátem této sezóny bude reality-show Nic než pravda (Moment of Truth). Princip soutěže je celkem jednoduchý – na velmi osobní otázky odpovídat pravdivě. Avšak s rostoucím finančním ohodnocením zároveň stoupá intimita otázek. Soutěžící musí navíc odpovídat před svými nejbližšími, a tak se manžel ve studiu může dozvědět, že je jeho žena zamilována do svého expřítele a svatbu s manželem považuje za svou životní chybu. Stačí jediná lež a ztrácíte jak peníze, tak většinou i dobré vztahy. Soutěžící na všechny otázky (celkem je jich 50) již jednou odpovídal, přímo ve studiu odpoví na 21 z nich.

Poslední novinkou je talk-show Pustit žilou. Veronika Žilková-Stropnická měla původně s podobným formátem jít na Novu, ta ji odmítla. Svou šanci teď dostane na Primě. Čím bude tato talk-show odlišná od jiných? „Především se bude odlišovat tím, že hlavní protagonistkou je právě Veronika Žilková-Stropnická. A bude zpovídat známé lidi, o kterých si myslí a spolu s ní všichni, kdo mají s pořadem co do činění, že diváky zaujmou,“ řekla pro RadioTV Jana Kocová. Bližší informace o těchto pořadech zveřejní Prima postupně během léta.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .