Nova připravuje dvě zábavné show: X-Factor a Test národa

První z nich, Test národa 2007 ČR:SR, uvidí diváci v sobotu 10.listopadu. Uvede ji opět v přímém přenosu se sesterskou stanicí Markíza. Moderátorského žezla se chopí osvědčené duo – Adéla Banášová a Dalibor Gondík. Dalším pořadem bude již zmiňovaná pěvecká soutěž X-Factor, moderátor Leoš Mareš.

Minulý Test národa (vysíláno 17.listopadu 2006) sledovalo na Nově 2,4 milionu diváků, což činilo podíl 64,21%. Avšak následující event „Člověče, nezlob se“ již podobného výsledku nedosáhl. V letošním testu se Česká republika pokusí o odvetu, znalosti ze školních lavic prověří opravdu rozličné skupiny – cvičitele, novináře, hasiče, starosty, mažoretky a popeláře. Nebudou chybět ani tradiční celebrity. Českou stranu zastoupí desetibojař Tomáš Dvořák, moderátorka Markéta Fialová, herec Miroslav Etzler, zpěvačka a herečka Daniela Šinkorová a původní profesí učitel Martin Maxa. Za slovenskou stranu nastoupí hokejová legenda Jozef Golonka, herečka Marta Sládečková, moderátorka TV Markíza Zlatica Puškárová, zpěvačka z první řady SuperStar Martina Schindlerová a herec Maroš Kramár. Hodnocení vědomostního testu vypracovali odborníci z Mensy, agentura Median provedla kalibraci vědomostního testu na vzorku obyvatelstva v České a Slovenské republice.


O soutěži X Factor bylo napsáno mnoho, shrňme alespoň nejzákladnější informace. Moderátorem se stal Leoš Mareš. Objeví se i tři porotci – Gábina Osvaldová, Ondřej Soukup a Petr Janda. Každému z nich bude svěřena jedna ze tří kategorií (15-24 let, 25 a více let a skupiny). Porotce v průběhu semifinále vybere 4 soutěžící ze své kategorie, ti postoupí do finále. Od finále se soutěžící utkají ve společné kategorii. Porotci se od tohoto momentu stávají jakýmisi správci, budou svým svěřencům například pomáhat s výběrem i nastudování písní. Vítěz celého projektu dostane smlouvu s hudebním vydavatelstvím a prémii milion korun. Do pěvecké soutěže X-Factor se přihlásilo přes 4,5 tisíce lidí. Castingy proběhnou 29.-30.10. ve Zlíně, 1.-3.11. v Brně, 17.-18.11. v Českých Budějovicích, 24.-25.11. v Ostravě a závěrečný casting ve dnech 30.11.-3.12. v Praze. Začíná se každý den v 9 hodin ráno. Kdo se nestihne přihlásit přes internet či poštou, může přijít přímo na první den castingu v daném městě.


Zřejmě to ale nebudou jediné zábavné formáty, jež Nova nabídne. Na jaře Nova avizovala „100 nej“ – nejoblíbenější hity, hlasování skončilo 15.července. Objevit se má na podzim tohoto roku. Bližší datum Nova zatím neoznámila. Do finále postoupily například filmové písně „Kdepak ty ptáčku hnízdo máš“ z filmu Tři oříšky pro Popelku, „Sladké mámení“ – S tebou mě baví svět nebo „Voda, čo ma drží nad vodou“. Spekuluje se také o tom, že Nova s Markízou chystají společný megaprojekt. Tento fakt nevylučuje ani programová ředitelka TV Markíza Martina Lišková. Markíza si nechala zaregistrovanou ochrannou známku na soutěž X-Factor, Got Talent, ale i „Česko a Slovensko hľadajú Megastar“, uvedl to server Medialne.sk. Generální ředitel Petr Dvořák uvedl, že Nova rozhodně nabídne další hudební projekt: „Ve světě taneční show stále letí, ale my hledáme variantu, která míří dále, kde nejde jen o tanec. Počítáme s ní na podzim 2008.“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .