Německá veřejnoprávní ARD zkouší nový projekt seznamky

radiotv-archivPrvní program Das Erste, jak se hrdě označuje, přichází po čtyřech letech opět se seznamkou. V roce 2004 televize tento formát show opustila. Teď se rozhodla opět dávat osamělá srdce dohromady. A to v době, kdy už jsou na trhu specializované kanály RTL Date, Kontakt TV, Traumpartner TV a další, které umožňují podobně jako internet hledat partnera bez toho, aniž by tomu přihlížela řada diváků. Lépe řečeno ze seznamování nedělají žádnou velkou show a veřejnou věc.

Ich weiß, wer gut für dich ist! – Vím, kdo je pro Tebe dobrý. To je nová seznamka, se kterou přichází veřejnoprávní televize ARD. Německý první program takto chce dávat nezadané dohromady od úterý do pátku vždy v 18.55.  Zatím ARD oznámilo, že hodlá odvysílat 40 pokračování tohoto pořadu. Seznamka nahradí stylingovou show Bruce, která měla jen průměrná čísla, co se sledovanosti týče. První kandidátkou na seznámení se stala projektová manažerka Ilka z Husumi. Ta po roce bez vztahu hledá muže. Je jí 36 let a tím, kdo ví, kdo se pro ní hodí, je její bratr Owe, nastávající švagrová a kamarádka Luise, sestřenice Christina a její nejlepší kamarádka Christiane. Ilka se postupně setká se čtyřmi kandidáty, kteří by se rádi stali mužem jejího srdce. Tyto čtyři kandidáty vybrala právě čtveřice jejich přátel.

Podle ARD má jít hlavně o zábavu. Po každém absolvovaném rande má (v prvním případě Ilka) zhodnotit vzhled, sympatie a humor daného kandidáta a dát mu jeden až deset bodů. Ilka už dopředu říká, že na vzhled nároky nemá, ale co se charakteru týče, tak by její nastávající měl raději jednat než mluvit. Ilka už má vybrané kandidáty. V úterý ji čeká Matthias, ve středu Holger, ve čtvrtek Rainer a v pátek Erik. V poslední den se pak setká navíc se všemi svými potenciálními nápadníky. Ti se pak dozví, kdo se jí zalíbil nejvíc. A nakonec padne rozhodnutí, zda se bude dít něco víc nebo ne.

Jak píše server Digitalfernsehen.de, programový ředitel ARD Günter Struve nepočítá s tím, že tento pořad bude trhat rekordy sledovanosti. Doufá ale, že počet diváků bude přibližně stejný jako u zrušené show Bruce. Spokojený by byl s 1,5 miliony diváků, kdyby půl milionu tvořili lidé ve věku 14-49 let.

ARD se pokoušela o seznamku už před více než dvaceti lety. Herzblatt byla seznamovací show, která se na obrazovkách objevila v roce 1987. Flirtuchtivé muže a ženy dával dohromady moderátor Rudi Carrell. Na podzim 2004 se ARD rozhodlo, že kvůli klesající sledovanosti tento formát opustí. Sledovanost klesala hlavně u mladšího publika. Herzblatt se tak udržel ještě do roku 2006 na obrazovce Bavorské televize, než definitivně zmizel v propadlišti dějin.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .