Česká televize odmítá tvrzení deníku Super

radiotv22Česká televize ujišťuje veřejnost, že v činnosti ČT nedochází k plánovitému jednání ve shodě s ostatními médii, zvláště pak se záměrem vytvářet či přispívat k účelové kampani, píše v tiskové zprávě mluvčí ČT David Jirušek.

Česká televize se seznámila s výroky publikovanými v minulých dnech v některých médiích o údajné roli, kterou měly plnit dvě samostatné reportáže České televize v pořadu Fakta v údajné shodě s deníky Lidové noviny a MF Dnes. Výroky se týkaly reportáží o novinářských postupech redaktora deníku Super v Afghánistánu a o článku deníku Super o Libuši Šafránkové a Josefu Abrhámovi.

Přestože obecně není politikou České televize polemizovat s obdobnými texty a výroky, musí v tomto případě Česká televize odmítnout podobné spekulace. Česká televize ujišťuje veřejnost, že v činnosti ČT nedochází k plánovitému jednání ve shodě s ostatními médii, zvláště pak se záměrem vytvářet či přispívat k účelové kampani. U sdělovacích prostředků lze doložit bezpočet příkladů, kdy se stejné téma objeví v různých médiích, neboť jejich redakce učiní, na základě dostupných informací, samostatná rozhodnutí o důležitosti a zajímavosti tématu pro čtenáře, posluchače či diváky. Obě reportáže České televize měly reálný podklad a byly zcela vyvážené.

Česká televize bude jakékoliv další pokusy podsouvat ji záměr ovlivňovat výsledky na trhu periodik pečlivě posuzovat, a to především z hlediska možných negativních dopadů na její dobrou pověst. V případě nutnosti zváží ČT možnosti přiměřené právní ochrany.

David Jirušek,
pověřený vedoucí PR&Promotion ČT

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .