Večerní bitvu roku ve sledovanosti vyhrál fotbal

Podzimní programová schémata českých televizí jsou zaplavena původními seriály. Největší konkurence je v tomto ohledu v pondělí a ve středu, kdy proti sobě bojují ČT1, Nova i Prima. Tato středa navíc přinesla opravdový souboj roku, když třem českým seriálům konkurovalo fotbalové utkání Česko – Slovensko na ČT2. A fotbal seriály porazil.

Ačkoliv si divák mohl vybrat mezi Horákovými na ČT1, Pojišťovnou štěstí na Nově a Letištěm na Primě, nejvíce lidí dalo přednost fotbalu na ČT2. Na celý přenos se dívalo 1,134 milionu diváků. Muži tvoří tradičně většinu diváků při fotbalových zápasech. Naše včerejší vítězství ve fotbalovém utkání Česko – Slovensko však viděla více než pětina dospělých mužů při podílu na publiku 52,53 %. Celkově rostla sledovanost zápasu s věkem a se vzděláním diváků.


Když nepočítáme fotbalové utkání, seriálovou bitvu vyhrála Televize Nova, jejíž reprízu druhé části Pojišťovny štěstí shlédlo 1,068 milionu diváků. Druhou příčku obsadila Česká televize s prvním dílem seriálu Horákovi, který vidělo 789 tisíc diváků starších 15 let a nejmenší zájem upoutala Prima s druhým dílem seriálu Letiště. Tomu dalo přednost 695 tisíc diváků. Celkové vítězství tak patří české televizi, která svými dvěma kanály porazila konkurenci. „Mezi 20.05 a 22.00 hod. si všechny programy České televize získaly 51,37 % diváků v danou dobu přítomných u televizorů,“ uvádí tiskový mlučí ČT Martin Krafl.


Neméně zajímavé souboje nabízí podzimní programová schémata i v jiných dnech a po prvních výsledcích lze říct, že zatím má opět nad svými konkurenty vrch Nova. Nedělní večer ovládla třetí řada soutěže Česko hledá SuperStar (2,001 milionu diváků), velký úspěch sklidil i následující pilot seriálu Ztraceni (1,908 milionu diváků). Pondělní souboj neměl jasného vítěze, novácká Pojišťovna štěstí (1,393 milionu diváků) sice těsně porazila Primu a její Letiště (1,318 milionu diváků), ovšem Prima následně zabodovala se Zoufalými manželkami (1,209 milionu diváků). Úterý pak přinslo tradiční výsledek, Rodinná pouta (1,207 milionu diváků) na Ordinaci v růžové zahradě (2,124 milionu diváků) už několik měsíců nestačí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .