T-Mobile prodloužil zpětné zhlédnutí. Měsíčně si diváci pustí přes milion pořadů

Více než 1 milion pořadů měsíčně si pustí zákazníci T-Mobile TV díky funkcionalitě zpětné zhlédnutí. Společnost nyní prodloužila automatické archivování pořadů na 72 hodin. Doposud bylo možné sledovat pořady vysílané v posledních 2 dnech.

Zpětné zhlédnutí u služby T-Mobile TV. Fotografii poskytla společnost T-Mobile Czech Republic

Zpětné zhlédnutí u služby T-Mobile TV. Fotografii poskytla společnost T-Mobile Czech Republic

Možnost zpětného zhlédnutí u všech nabízených programů

Zpětné zhlédnutí je nejvyužívanější a také nejoceňovanější funkcionalitou T-Mobile TV. Pravidelně jej využívají více než tři čtvrtiny našich zákazníků,“ vysvětluje Václav Zadina, produktový manažer služby T-Mobile TV, která nyní funguje přes internet. T-Mobile původně nabízel televizní služby i přes satelit, ale zpětné shlédnutí je možné pouze při sledování televize přes internet.
¨
Zpětné zhlédnutí umožňuje přehrát si jakýkoli pořad, který byl vysílaný v minulých dnech. Divák má zároveň možnost nahrát si vybrané pořady, které se mu následně uloží na dobu 30 dní.

T-Mobile v tiskové zprávě navíc tvrdí, že zpětné zhlédnutí zpřístupnil u všech nabízených programů. Konkurenční operátoři přitom naráží na neochotu některých televizí povolit zpětné zhlédnutí u všech pořadů. Některé stanice například z důvodu autorských práv nechtějí umožnit archivaci akvizičních pořadů a v rámci zpětného zhlédnutí povolují pouze vlastní tituly.

Pokud si T-Mobile s tímto problémem poradil a s jednotlivými televizemi vyjednal dohody na všechny pořady, může to mít pozitivní dopad i na další hráče na trhu.

Je pro nás důležité, aby zpětné zhlédnutí dostupné pro všechny kanály a na stejnou dobu, protože naším cílem je jednoduchost a přehlednost. Chceme, aby uživatel nemusel přemýšlet, který kanál má nebo nemá zpětné zhlédnutí, popřípadě jak dlouhé,“ dodává Václav Zadina.

Kromě nejsledovanějších kanálů typu Nova, Prima či ČT1 zákazníci zpětné zhlédnutí nejvíce využívají u dětských a seriálových kanálů. Část publika využívá tuto funkci i u erotických programů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .