T-Mobile oživil plány na vlastní satelitní televizi v České republice

Na satelitní televizi od společnosti T-Mobile lákal před několika lety herec Chuck Norris. Německá skupina v České republice nyní zvažuje vytvoření nové satelitní platformy, která by mohla posílit její pozici na trhu televizních služeb.

Placenou televizi od společnosti T-Mobile v České republice propagoval i herec Chuck Norris. Archivní foto

Placenou televizi od společnosti T-Mobile v České republice propagoval i herec Chuck Norris. Archivní foto

Dočkáme se expanze Magio SAT ze Slovenska?

Placenou satelitní televizi provozuje sesterská společnost slovenském trhu pod značkami Magio TV, Magio SAT a DIGI TV SK. Rozšíření na český trh pod hlavičkou společnosti T-Mobile by tedy dávalo smysl. T-Mobile svou bývalou televizní službu na českém trhu neprovozoval přímo. Šlo pouze o přeprodej služeb satelitní televize Skylink pod označením T-Mobile televize.

Nyní však T-Mobile nabízí televizní služby přímo ve vlastní režii, ale pouze jako IPTV operátor. Vzhledem k úspěchu této služby bychom se mohli dočkat i „upgrade“ na satelit. Tím by mohl T-Mobile začít soupeřit o existující zákazníky jiných satelitních operátorů.

T-Mobile sice může klienty satelitní konkurence lákat už dnes, jenomže diváci, kteří už mají namontovanou parabolu, projevují měnší ochotu k přechodu na internetovou televizi. Existující satelitní operátoři využívají internet až jako druhé řešení pro ty klienty, kteří nemohou mít satelit.

Server Parabola.cz nicméně připomíná, že vlastní satelitní služba od společnosti T-Mobile je ještě pouze ve fázi příprav.

T-Mobile TV velmi rychle získává na oblibě a roste její zákaznická báze, takže logicky přemýšlíme nad jejím dalším rozvojem i s ohledem na možné platformy. Na detailnější informace je ovšem ještě brzy,“ odpověděl na dotaz webu parabola.cz Tomáš Leixner ze společnosti T-Mobile.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .