Super Bowl s pořadovým číslem 53 odvysílal v neděli v noci Sport1

V neděli se fanoušci amerického fotbalu dočkali vyvrcholení sezony NFL. V exkluzivním přímém přenosu s českým komentářem na televizní stanici Sport1 HD mohli od 23:30 sledovat 53. ročník slavného Super Bowlu. V něm se utkají nejlepší týmy play-off Los Angeles Rams a New England Patriots.

Vizuál k Super Bowl LIII. Zdroj: AMC Networks International

Vizuál k Super Bowl LIII. Zdroj: AMC Networks International

Letošní finále je soubojem generací. Na straně Patriots stojí velezkušené a dnes již legendární duo šestašedesátiletý trenér Bill Belichick a jedenačtyřicetiletý quarterback Tom Brady. Perfektně sehraný tandem získal pro tým z Foxborough již pět trofejí Vince Lombardiho. Díky tomu jsou Patriots nejúspěšnějším týmem všech dob a letošní triumf by jejich historickou dominanci jen potvrdil.

To pro Belichickova oponenta na lavičce Rams – Seana McVaye se jedná o premiéru v Super Bowlu. Jeho věk je oproti kouči Patriots přesně poloviční. Třiatřicetiletý McVay se tak zapíše do historie jako nejmladší kouč historie Super Bowlu. A i na klíčové pozici quarterbecka má tým z Kalifornie výrazně mladší postavu. Mladíček Jared Goff bude chtít v konfrontaci s Bradym ukázat, kdo je novým králem NFL.

Tým Los Angeles Rams se sice do finále play-off dostal za výrazného přispění rozhodčích, kteří se dopustili obrovské chyby v klíčovém momentu předešlého zápasu mezi LA Rams a New Orleans Saints. Skupina rozhodčích přehledla jasný faul jednoho z hráčů Rams, v jehož důsledku by se vítězem zápasu stali hráči New Orleans.

Na to se však historie neptá. Los Angeles Rams jsou ve finále a kouč Sean McVay se může i podruhé zapsat do dějin, pokud rozhodující zápas sezóny zvládne.

Zápas bude s českým komentářem od dvojice Jan Dudáček – Jan Štiegler k vidění pouze na stanici Sport1 HD. Satelitní fanoušci jej však mohou sledovat i na volně dostupné německé televizi PRO 7.

Super Bowl LIII – videoupoutávka

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .