Charitativní album Hitrádií vyneslo půl milionu korun na stavbu dětského hospice

Rekordní výtěžek a rekordní pomoc nemocným dětem. To je výsledek prodeje charitativního alba Hitrádií s názvem „Srdce, které hraje“. Výběrové CD bylo posluchači rozebráno během pouhých tří prosincových týdnů. Půlmilionový výtěžek z jeho prodeje poputuje na konto nadace Dům pro Julii.

Odevzdání šeku na 500 000,- Kč nadaci Dům pro Jůlii

Odevzdání šeku na 500 000,- Kč nadaci Dům pro Jůlii

Letošní charitativní album Hitrádií přineslo absolutní rekord

Již několik let vydávají Hitrádia v předvánočním čase charitativní výběrové album. V dosavadních pěti ročnících se podařilo díky mimořádnému zájmu posluchačů nashromáždit no pomoc potřebným přes 750 000 korun. Letošní album Srdce, které hraje dokonce přineslo absolutní rekord.

Za prodej kompilace těch nejlepších českých hitů z vysílání Hitrádií utržily oblíbené regionální stanice během pár dní neuvěřitelných 500 000 korun. Celkem tak překročila částka, získaná díky charitativním albům Hit za hitem a Srdce, které hraje, 1 250 000 korun.

Díky tomu, že se všichni umělci vzdali nároku na honorář, poputuje kompletní výtěžek tam, kde jej velmi potřebují.

V tomto roce jsme se rozhodli podpořit Nadační fond Dům pro Julii, který chce vybudovat v České republice první dětský lůžkový hospic. Ten bude nabízet podporu a poradenství rodinám dětí a mladistvých, kteří trpí těžkým onemocněním,“ potvrdila programová ředitelka sítě Hitrádií Markéta Rachmanová.

Přijde mi to jako neuvěřitelná částka. Pro nás je to neskutečně krásná zpráva. Chtěla bych poděkovat všem posluchačům, co si CD koupili. Teď dokážeme zaplatit architekta pro stavbu našeho dětského hospice i sociální pracovníky, kteří pomáhají jednotlivým rodinám, které to potřebují,“ neskrývala dojetí Radka Vernerová z nadace Dům pro Julii.

Písně věnovali kapely Lucie, Kryštof, Chinaski a další

Věnovali jsme písničku Anděl. Ta vznikala taky za ne úplně šťastné konstelace. Myslím si, že každý potřebuje svého strážného Anděla. Teď víme, že ten náš pomůže tam, kde je potřeba. 13 000 alb neprodá česká kapela za dva roky. To, co se povedlo je obdivuhodné. Tenhle projekt má opravdu smysl,“ vysvětlil zpěvák Mirai Navrátil, proč se se svou kapelou Mirai rozhodl pomoci.

Je to úžasná věc, je to hrozně fajn, že lidé chtějí pomoci. Zjevně ví, na co peníze jdou. Velký dík patří Hitrádiím, že dala dohromady takový výběr písní. Myslím, že ho lidé budou moc rádi poslouchat. V podstatě se tak sešly dvě věci dohromady, zafungovalo to a je to strašně dobrá zpráva,“ řekl k projektu Richard Krajčo z kapely Kryštof.

Velký dík patří všem interpretům, kteří se zařazením své písně bez nároku na honorář připojili k dobré věci – za ostatní jmenujme Xindla X, Davida Stypku, Ewu Farnou, Marka Ztraceného, Davida Kollera, také kapely Kryštof, Chinaski, Mirai, Lucii, Mandrage nebo Slzu. Díky patří i grafickému studiu Stojkov, které, rovněž bez nároku na honorář, vytvořilo originální umělecké fotografie a obal tohoto alba.

Největší poděkování ale patří těm, kdo si album „SRDCE, KTERÉ HRAJE“ před Vánoci koupili. DĚKUJEME!

Projekt „Srdce, které hraje“
Produkce projektu: Jan Neuman, Markéta Rachmanová
Výběr skladeb: Jan Neuman, Markéta Rachmanová, Michal Klein.
Výroba: MEDIA MARKETING SERVICES a.s. ve společnosti GZ Digital Media
© HITRADIO 2018. Všechna práva vyhrazena.

Nadace Dům pro Jůlii – Posláním nadace je vybudovat v České republice první dětský hospic, tedy domov, útočiště, klidné a přátelské zázemí pro malé pacienty a jejich rodiny. Najít pozemek a vybudovat na něm areál hospice, který by splňoval všechny naše představy a potřeby rodin, není jednoduché. Velmi nákladné je i vybavení hospice a následný provoz. Cílem nadace je poskytování veškerých služeb, které jsou pro odlehčovací péči o nevyléčitelně nemocné děti a mladistvé potřebné. Jejich rodinám chce nabídnout pomoc s vyřízením všech potřebných formálních náležitostí i veškerých přání spojených s péčí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .