Startuje zimní Olympiáda v Soči 2014, podívejte se, co vás čeká na ČT a Nově

Zimní Olympiáda v Soči bude poprvé v historii na dvou domácích televizních programech. Česká televize se o vysílací práva dělí s Novou sport. Důležitější než samotné televizní vysílání však bude program na webu.

soci-2014-651
Česká televize už tradičně nabídne Olympiádu na dvou programech. Hlavním kanálem pro sportovní dění má být ČT sport, výraznou měrou se do programu zapojí i ČT 2. V prvních dnech však olympijský sport na programu ČT 2 téměř neuvidíte, prostor dostanou ojedinělé přenosy a zpravodajství. V pátek 7. února běží na ČT 2 standardní program, velkou část sobotního a nedělního vysílání zaberou přenosy z tenisového Fed Cupu mezi Španělskem a Českem.

Velká většina olympijských přenosů tak bude zařazena až od pondělí. Program ČT sport však nabídne plnohodnotný servis už o víkendu a bude se nepřetržitě věnovat Olympiádě, tak jako tomu bylo v minulosti.

Kdo chce víc, musí na web

Do vysílání dvou programů České televize se vejdou stovky hodin olympijských přenosů. Kdo ale bude chtít skutečně plnohodnotné pokrytí, musí zamířit na webový speciál České televize, který už je v provozu. Mimo zpravodajství a videoukázek je k dispozici šest nekomentovaných streamů, které Česká televize zpřístupní bezplatně. Půjde však o nekomentované přenosy a divák tak nebude mít takový komfort jako u televize. Naproti tomu chystá Nova dva speciální kanály v rámci služby Voyo.cz, kde nabídne on-line videopřenosy i s českým komentářem.

Webový speciál pro hry v Soči spustila tradičně i Slovenská televize, resp. televizní divize veřejnoprávní instituce RTVS. Portál tentokrát nenabízí žádné původní zpravodajství ani články. Návštěvník má k dispozici pouze podrobný program a výsledky jednotlivých disciplin a rovněž několik živých streamů. RTVS tak vsadila pouze na video přenosy a tentokrát vůbec nešla do on-line zpravodajství ani analytických textů.

Nova sport a Voyo.cz budou mít v něčem kvalitnější servis než ČT

Programově velice zajímavý projekt připravila i skupina Nova. Původně se sice zdálo, že po odevzdání práv na hokejový turnaj České televizi nebude mít Nova diváky čím zaujmout. Opak je však pravdou. Nova připraví bohaté pokrytí her, pro diváky to však nebude zadarmo. Užijí si ho pouze předplatitelé portálu Voyo.cz a diváci placeného kabelového a satelitního programu Nova sport. Zajímavější než program Novy sport jsou však dva speciální olympijské streamy právě v rámci služby Voyo.

Na Nově sport dostanou prostor nejatraktivnější disciplíny včetně hokejového turnaje. Na webu pak najdou diváci kanál Voyo Sochi 2014, který pokryje ostatní sporty, jež se nevejdou do programu Novy sport. Třešničkou má být speciální hokejový kanál Voyo Sochi 2014 Hokej, který nabídne přímé přenosy a záznamy prakticky všech zápasů v rámci hokejového turnaje.

Nova nabídne webové streamy s českým komentářem

Největší přidanou hodnotou olympijských streamů Novy však má být český komentář. I když bude mít služba Voyo.cz k dispozici pouze dva doplňkové programy, právě ty budou opatřeny doplňkovým komentářem, což by měla být největší konkurenční výhoda soukromé televize. Na druhou stranu, Nova se o tuto výhodu připravuje sama tím, že službu Voyo.cz zpoplatňuje, zatímco Česká televize nabízí veškerý svůj on-line obsah bezplatně a na mnohem větší ploše.

I tak ale může být souboj veřejnoprávních a soukromých kanálů zajímavý a pro diváka velice přínosný. Žádná z předchozích Olympiád totiž nenabídla tak vysoký komfort sledování olympijských přenosů jako ta letošní.

Přejeme příjemné sportovní týdny.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .