Startuje nejvyšší fotbalová soutěž Synot liga. Na O2 Sport, ČT sport a Blesk.cz

Nejvyšší česká fotbalová soutěž Synot liga se po letech vrací na placenou televizi. Nejatraktivnější zápasy se objeví exkluzivně na novém placeném programu O2 Sport. Tři další zápasy si v televizním programu ponechá neplacený ČT sport, půjde však o zápasy druhé, třetí a čtvrté volby. Přenosy na webu zajistí i letos skupina Czech News Center majitele Sparty Praha Dana Křetínského.

Screenshot hlavní stránky webu iSport.cz, jenž i letos láká na přímé přenosy Synot ligy

Screenshot hlavní stránky webu iSport.cz, jenž i letos láká na přímé přenosy Synot ligy

Tři zápasy na ČT sport, ale to nejlepší bude na O2 Sport zpoplatněno

Pro první kolo si O2 Sport zvolil souboj mistrovské Viktorie Plzeň se Slavii Praha. ČT sport zamíří do Jihlavy, kde se místní klub FC Vysočina utká se Spartou. V sobotu večer uvidí diváci neplacené televize zápas Teplice – Olomouc, v neděli večer odvysílá ČT sport duel Liberce s Mladou Boleslaví.

Všechny zmiňované zápasy se objeví i na webu na stránkách Blesk.cz a iSport.cz. Web Blesku nabídne i letos komentované živé přenosy z každého zápasu a vytvoří podstránky ke každému utkání s interaktivními prvky. Vše bude dostupné zdarma a bez registrace. Výjimkou bude nejatraktivnější zápas kola, který bude i na webu zpoplatněn.

Zápasy pokračují i na webech sázkových kanceláří

Zápasy zdarma budou nicméně přebírat i sázkové kanceláře Tipsport, Chance, Synot Tip, a zřejmě i další, které je v nižší kvalitě nabídnou svým registrovaným klientům. Rozdíl mezi přenosy v sázkových kancelářích a na webu Blesku bude ten, že do sázkovky se musí člověk zaregistrovat a k úspěšnému sledování přenosů je povinen si alespoň jednou měsíčně vsadit symbolickou částku v řádech desítek korun.

Sledování přenosů prostřednictvím webů sázkových kanceláří je však nepohodlné. Zápasy jsou dostupné pouze v malém okně, není možné je zvětšit na celou obrazovku. Full screen si užije divák pouze na webech Blesk.cz a iSport.cz je možné je sledovat na celé obrazovce.

ČT sport slibuje víc zápasů, O2 Sport vyšší komfort

Pokud jde o klasické televizní vysílání, letos se o práva znovu dělí dvě společnosti. Česká televize na programu ČT sport odvysílá minimálně dva zápasy za víkend, vždy v pátek a v sobotu. Má k dispozici i volitelné právo třetího přenosu. Z hry vypadla soukromá sportovní stanice Slovak Sport, tu nahradil právě placený kanál O2 Sport. Ten se hodlá soustředit v každém kole pouze na jeden zápas. Divákům chce za peníze nabídnout lepší servis a uživatelský komfort.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .